Sütten kesme...acil yardım lütfennn...

maritza soruyor: 2

sevgili nurti anneleri...

imdat..!kızım 13 aydır emiyor,5.aydan beri de meyve ile başlayan ek gıdalarla devam eden ek besin olayımız var...kilosu gayet iyi,çalıştıgım için günde iki kez işyerinde sağarak aksam eve yaklasık 100 cc süt getiriyorum.bunun bir kısmını sabah tahılına ekliyoruz,fazlasını içiyor.akşam eve geldiğimde ve gece uyandıgında da emiyor...emmeyi çok seviyor..memme memme diye kendisi istiyor..

ama maalesef benartık  ilaç kullanmak zorundayım ve doktorum emzirmeyi bırakmam gerektiğini,ilacın bebeğe geçeceğinioldugunu söyledi...artık zaten bırakmanın zamanı gelmiş dedi.ben kendi kendime 2 yasına kadar emziririm diyordum ama artık mecburen bıraktırmam lazım.

ama nasıl yapacagımı bilmiyorum?bebeğimde travma yaratmadan sütten nasıl kesebilirim?

tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim...

sevgiler,

Bu soruyu cevapla


22 Cevap


ketrin

bencede 5-10 cc çıkıorsa siz düzenli sağmaya devam edin emzirinki daha fazla uyarılsın. ayrıca vitamil içiyormuşssunuz zaten. birde bulgur tereayğı, boza, bol su ve yeşillilere ağırlık verin sakin olun uyuyun ve deneyin tekrar. stres ve travmalar sütü kesiyor boyle olmaması için kafanızı rahatlatın biraz.


maritza

evet inşallah...sabah 20ccyi yakalayabildim...yarın ilaç tedavisine başlıyorum,bu dönemde emzirmem mümkün olmayacak ama sağacagım...inşallah sütlerim benimle kalır,kuzum için.. 
Cevaplamak için Üye ol