kindyroo veya gymboree?

kitty soruyor: 10

bu merkezlere çocukları ile giden anneler tecrübelerinizi (olumlu-olumsuz) paylaşırmısınız? ya da hangisini önerirsiniz?
teşekkürler.

Bu soruyu cevapla


11 Cevap


jildando

Ben gymboree ye gidenlerdenim, her ikisinide 4 ay civarında başlatmıştım, kızım 2,5 yaş civarına kadar gitti, sonra araya yaz girdi, sonra da anaokuluna başladı zaten. oğlumla hala gidiyoruz.
Ben açıkcası faydalı olduğunu düşünüyorum. Öncelikle sizin sağlayamayacağınız bir fiziksel hareket olanağı sağlıyor. Tırmanma, atlama vs. Özellikle küçük aylarda kaba motor gelişimi için yararlı oluyor bence. Ayrıca, sıra beklemeyi, paylaşmayı, bir oyunu belli zamanda bitirip yenisine geçmeyi vs. öğreniyorlar. Mesela marakasla oynanıyorsa, oyun dediğim eğitimcinin yönlendirmesi ve şarkı eşliğinde belli hareketlerin beraberce yapılması, işi bitince hepsi itiraz etmeden kutuya atıyor gibi.

Bu tip merkezlerin deneme dersi şansları var öncelikle varsa şansınız ikisini de deneyin bence. Ama ilk gitmede kızınızın çok katılımcı olmasını da beklemeyin. Genelde ilk birkaç sefer afallıyorlar, ağlayan istemeyen bile oluyor, ama bir süre sonra alışıp, ne olduğunu anlayıp severek katılıyorlar. Etrafınızda çok fazla çocuk yoksa da en azından sosyalleşmesi açısından da faydalı bence.


Asozen

Biz de Gymboree'ye devam ediyoruz. Anadolu yakasında Erenköydeki ve Ataşehirdeki şubelerde deneme derslerine katıldıktan sonra Ataşehir'e karar verdik. Erenköy'ün öğretmenlerinin tarzı hoşuma gitmedi açıkçası.
Ataşehirden memnunum, dolu dolu bir saat geçiriyoruz , kızım çok keyif alıyor. Onunla birlikte o tarafa bu tarafa koşturmak benim için biraz zor olsa da :) birlikte çok eğleniyoruz. Gelişimine ciddi katkısı olduğunu düşünüyorum. Tavsiye ederim.


kitty

yanıtlarınız için çok teşekkür ederim. etrafımızda ne yazık ki çocuk-bebek yok. kızımla sokağa çıktığımızda bebek gördüğümüzde çok garipsiyor ve tepki vermiyor, yetişkin insanlara ise öyle değil. hem paylaşmayı hem de sizlerin dediğiniz gibi beklemeyi öğrenmesini istediğim için bir yer arıyorum. deneme derslerinden sonra karar vereceğim.


yeni_anne

Bebeğim haftaya 8 aylık olacak. Sizce gymboree gibi yerler için erken mi? İstiyorum ki sosyalleşsin, hareket alanı artsın. Ama fuzuli bi işe de kalkışmak istemiyorum. Çevremde fazla bebekli aile de yok, buluşup oynatalım.evhamlianne

Bence hiç de erken değil. Ben geçen yıl böyle yerlerin faydasının tam farkında olmadığım için yeni başladık. Arkadaşımın kızı sizinkinden çok daha ufaktı oyun grubuna başladığında.puleri

Ben de bir oyun grubuna katılmak istiyorum bebeğimle. Genelde küçük bebekler için sabah oluyor. Bizimkinin de sabah uykusu hala devam ediyor. Ne yapacağımı bilemedim ama kendi yaşında bebekleri görüp sosyalleşmesi bence de önemli. Böyle bir fırsdatınız varsa bence değerlendirin, gereksiz bir iş yapmış olmazsınız.


happypipek

 Kindyroo burayı bilmiyorum. Amam size gymboree yi öneririm. Arkadaşım orada öğretmenlik yapıyordu, derslerini izleme imkanım olmuştu. Gerçekten bu işe önem verdiklerini düşünüyorum.


kitty

yaklaşık iki aydır gymboree'ye gidiyoruz. beklediğimizden daha çok memnun kaldık. aslında kindyroo(deneme dersine gittik)  ile  benzer olduklarını söyleyebilirim kendi izlenimlerimize göre. fakat kindyroo da -belki bizim gittiğimiz şubeye özgüdür bilmiyorum- tüm yaş gruplarından bebekler aynı sınıfta idi. dört aylık bebek  vardı, biz dokuz aylıktık deneme dersinde, bir yaşında olanlar da vardı. sınıf karma olunca öğretmen de her hareketi her bebeğe göre değişik uygulatıyor vs... bir de büyükler küçüklere göre daha sert olabiliyorlar. farklı yaş grupları ile sosyalleşmeleri daha zor oluyor. çünkü beklentileri farklı. bu nedenlerle biz gymboreeye gidiyoruz ve şimdilik memnunuz. adı her neresi olursa olsun bu tarz yerlerin çocuk gelişimine hem motor hem de sosyal beceriler açısından katkısı olduğuna inanıyorum.yeni_anne

Yanıtlarınız için çok teşekkürler, yönlendirici oldu. İçimize sinen bi oyun grubuna en kısa zamanda başlayacağız


gulsahsahin

Fiyatlar nasıl??Cevaplamak için Üye ol