Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı Acıbadem anaokulu

Elifoh soruyor: 10

merhabalar,

Acıbadem de milli eğitime bağlı bir anaokulu var.Bu okul hakkında bilgisi,deneyimi olan arkadaşlar var mıdır?

teşekkürler

Bu soruyu cevapla


14 Cevap


Seyhan_DefneNil_ZeynepLal

Komşumun oğlu gidiyordu. 2 sene devam etti. Bir çok kreş deneyip en son orada karar kılmışlar. Memnundu . Bu sene ilkokula başlıyor. Bende Defne için ararştırmaya başladım ama 36 ay doldurunca alıyormuşlar. Sormak istediğiniz özel bişey varsa kendisine sorabilirim. 


batuhan3

bugun gittik MEB 'e bağlı aylık 400 TL istiyorlar ayrıca da kayıt esnasında ki kaydınızın onaylanması tamamen buna bağlı olduğunu ima ediyorlar yani aba altından sopa göstererek eğer okul aile birliğine uygun bir bağış yaparsanız kaydı yapabilirize getiriyorlar..400 TLnin dışında ayrıca bu parayı tam anlamadım ama okul güzel görünüyor 25 kişilik sınıflar var, dil eğitimi var sayılmaz wc ler temiz, okul temiz, güvenlik vs güzel..Dışarıdan bile bakınca özel okullardan daha hoş görünüyor fiyatı da ona göre zaten..Ben şunu sormak istiyorum bu aile birliği ödemesi ne civarda oluyor bilgisi olan var mı? Bir de bu okula daha önceden çocugunu göndermiş olan bilgi verebilecek varmı?


byantur

Merhaba,
Acıbadem Anaokulu biraz yüksek bir bağış istiyor. 2500 TL'den başlayıp 1000 TL'ye indiler ve daha fazla indirmemek konusunda ısrarcılar. Kayıt sırasında öğretmenleri görememek, okulu işler halde görememek iyi olmuyor. Tabii biz eski okuluna devam ettirmek niyetinde olduğumuz için önceden gidip görmedik okulu. Benim devlet anaokulları hakkında duyduğum tek şey yemeklerin çok iyi olmadığı, ucuz malzemeyle pişirildiği. Defnenil Hanım, mümkünse bunu sorabilir misiniz komşunuza? Ve öğretmenleri nasılmış? Çok teşekkür ederim.


Seyhan_DefneNil_ZeynepLal

Merhaba Komşum tatilde olduğundan soruları şuan soramıyorum. Döner dönmez bilgi alıp ileteceğim ..


Seyhan_DefneNil_ZeynepLal

merhaba kusura bakmayın çok geç dönüyorum ama komşum yazlıktan yeni geldi hemen sordum kendisine..


 onlarda girişte 2000 lira bağış yapmışlar aylık masrafı 375 lira falan tutuyordu dedi. Kırtasiye ıvır zıvır için...

Birde ekstra çok oluyor dedi. Çok fazla gezi yapıyormuşlar. Onun için ayrı para veriyormuş . Eğitim açısından çok büyük beklentisi olmasın dedi. hani yabancı dil öğrensin, yazmayı okumayı öğretsinler falan yokmuş. Sadece aktivite ve oyun yoğunluktaymış.

Sadece son sene ilkokuldan önceki sene son dönemde olanlara biraz daha eğitim yoğunluğu yapıyormuşlar. Hani öyle fazla beklentiniz varsa (İngilizce dersi, yazı yazmayı öğrensin okula hazırlık gibi onları karşılamayabilirmiş. Onun dışında temizliği gene öğretmenlerin eğitimi falan çok memnunmuş.
byantur

Çok teşekkür ederim, İngilizce ve okuma-yazma için bu yaş erken bizce, oyun oynasın bu yaşta. Demek tam bize göre bir okul, çok teşekkür ederim cevabınız için.

İyi bayramlar.


byantur

Merhaba,

Bizim oğlumuz bu yıl Acıbadem Anaokulu'na başladı. Herkese tavsiye ederim, çok iyi bir okul. 5 yaş sınıfında, öğretmeni de Demet Hanım. Çok aklı başında, çok düzgün bir öğretmen. Bu yıl için geç ama önümüzdeki yıl çocuğunu vermeyi düşünen anne-babaların fikri olsun diye yazıyorum.


aysegulyilmaz

Ben de 3,5 yaşındaki kızımı bu sene Acıbadem Anaokulu'na yazdırdım. Yaşı küçük olduğu için yarım gün sınıfını tercih ettim. Okul çok iyi, ben de tavsiye ediyorum. Kayıtta bağış parası istemediler. Ayrıca öğretmeni de ilgili. Ben memnunum.SenaMina

Bu sene bu okula kayıt yaptıracak var mı aranızda? Özellikle bağış konusunu merak ediyorum. Öyle 2000 TL falan bağış yapacak durumumuz yok maalesef. 


Nbirinci

Acıbadem de birde nene hatun anaokulu var oda devletin ve geçensene açılmış ben ikisinide gezdim Acıbadem anaokulunu tavsiye etmem nene hatuna ön kayıt yaptırdımCevaplamak için Üye ol