Yumurtalık kisti :(

teachher soruyor: 8

Merhaba herkese.. Size beni çok mutsuz eden bir konuda danışmak istiyorum. Ağustosun sonlarında sol overde yumurtalık kisti saptanmıştı. Geçen ay gittiğimde doktorum görünmediğini hatta keşke idrara sıkışıp gelseydin dedi. Önceki gittiklerimde de aynı gitmiştim ama görmüştü. Zaman zaman kasık ağrım devam ediyor. Şu anda adetliyim ve biraz daha kasık ağrım belirginleşti. Çok korkuyorum acaba geçmedi mi kötü bir şey mi var diye... Bu konuda tecrübesi olanlar paylaşırlarsa çok sevineceğim.

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


maviboncukk

Yumurtalik kistleri cesit cesit ve bu konuda uzman bir dr tarafindna muayene edilmenizi oneririm. Zira cogu jinekilog ultrasonda olmayan kistleri gorebiliyor yada olan kistleri gozden kaciriyor. Tecrubeyle sabit..


maviboncukk

Tup bebek merkezlerinin ultrason cihazlari gelsmis oluyor. Mumkunse iyi bir tup bebek merkezinde muayene olun.


teachher

Çok teşekkür ederim ilginiz için. Yaklaşık 3 hafta sonra gidebileceğim doktora. Acaba soğan kürünü denesem mi diye düşünüyorum.. O kadar kötü hissediyorum ki çok üzgünüm.. Allahım inşallah kötü bir şey yoktur, Rabbim kimseye kötü haber duyurmasın inşallah.


nilayy

merhaba; bende bir kontrolde çıkan kistlerin bir sonraki kontrolde yokolduklarını çok duydum. hatta birçok arkadaşıma doktorlar ilk muayenede böyle birşey farkettilerse, regl'den sonra ikinci bir muayene önerdiler ve birçoğunun kaybolduğunu gördüler. Bazı arkadaşlarım kaybolmayan kistlerini aldırmayı tercih ettiler, bazıları için doktor sadece takip önerdi vs... sizde içinizi ferah tutun ama tedbiri elden bırakmayın. Önemli birşey olmayacağını düşünüyorum ben ama siz muhakkak bir doktora daha görünün derim. Bu arada benim de geçmişte yumurtalıklarımda polip vardı, renkli doppler diye birşey çektirdim ve teşhis kesinleşti. sonrasında küretaj benzeri bir operasyonla aldırdım. sabah girip, öğlene doğru hastaneden çıkmıştım. Allah size de şifalar versin inşallah, içiniz rahat edecekse soğan kürünü de yapın tabii, bitkisel sonuçta.  asliheren

Merhaba,bende de olurdu ara ara.sogan kurunu yaptigimdan beri hic olmuyor diyebilirim.bence cok onemli bisey dgldir,ferah tutun icinizi.kendiliginden de kaybolabilir.


teachher

Hepinize ayrı ayrı çok teşekkür ediyorum Rabbim hepinize razi olsun kötü haber duyurmasin. Doğum kontrol hapı kullanıyorum aynı zamanda, o kadar kafaya takıyorum ki ruyalarima bile gidiyor. inşallah dediğiniz gibi hersey güzel olur, Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun inşallah.


iflah_olmaz

BİZ KADINIZ:-))ve maalesef mantar akıntı ağrı kist iltahap her halt bizi buluyor.canınızı sıkmayın.hepmimizin dönem dönem böyle sıkıntıları olabiliyor.iyi bir uzman bulup ayrıntılı tetkik yapılsın.geçmiş olsun...teachher

Allah razı olsun hepinize,insan bu durumdayken teselli edecek ya da yol gösterecek sözlere ihtiyaç duyuyor. Çok teşekkür ediyorum hepinize. .


Cevaplamak için Üye ol