ebay.com' dan nasıl alışveriş yapılır?güvenlimi?

EDAVOLKAN soruyor: 6

ebay dan alışveriş yapmak istiyorum ancak yurtdışı alışveriş sitesi olması beni tedirgin etti.birde ürünler çok temiz görünüyor ama şüpheye düştüm gerçekten öylemidir .alışveriş yapmış arkadaşlar bilgi verirseniz çok sevinirim nasıl bir yol izlemeliyim ödeme falan nasıl yapılır.yardımcı olmanızı bekliyorum şimdiden çok teşekkürler.

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


oyabes

registered mail derken neyi kastediyorsunuz? Sistememe girilen adresin registered olması mı? yoksa ayrıca satıcı kargolarken mi bu şekilde belirtmeli?


EDAVOLKAN

yardımınız için çok teşekkürler epey çözdük ürün fiyatları çok ucuz mesela 20 parça bebek giysisi 15 dolar ancak kargo 80 dolar toplama bakınca pekte cezbetmiyor insanı şimdi ucuz kargo ücreti ödeyerek birşeyler alabilirmiyiz diye araştırıyorum.tabii önerilerinizi dikkate alarak tekrar teşekkürler


oyabes

en guzeli Amerika'ya bir tanidik gittiginde siparis vermek, cunku amerika'ya shipping cok ucuz. Ben oyle bayagi bisey almistim.oyabes

bir de yüksek kargo ücreti ödeyip ürün postada kaybolabiliyor :(( geçen ay benim 1 siparişimde öyle oldu


elvan

satıcı "registered mail" şeklinde belirtince ekstra ücret alıyor mu sizden?

ben de ebay'den alışveriş yapıyorum fakat kargolarım çoğunlukla geç ulaşıyor ve apt kapısının önüne bırakılıveriyor. bu geçen zamanda meraktan ölüyorum doğal olarak :)
Cevaplamak için Üye ol