Saçları seyrek

sbelinay soruyor: 9

merhaba arkadaşlar kızımın saçları seyrek.doğduğundan beride hiç kestirmedim.acaba saçlarını nasıl sıklaştırabilirim.önerilerinizi bekliyorum

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


yie

yanıtları takipteyim...


ilknurk

bende takipteyim :)


aytul79

benim büyük kızım bildiğiniz keldi. doktorumuza danıştım o vakit. kazıtsak daha gür çıkar mı diye. "hiç ilgisi yok, kazıtarak saç dibindeki köklerin sayısını arttıramazsınız" dedi. bende kendi haline bıraktım. zaten kız çocuğunda saç kazıtma fikrine de hiç sıcak bakmıyordum. şu an kuzucum 4 yaşında ve upuzun, pırıl pırıl, sarı saçları var :)


ilknurk

aytul ne zaman çıkmaya başladı benim kızım 20 aylık arkaları uzun önü ve üst tarafları kısacık ve çok zayıf...aytul79

3 yaşından sonra uzamaya başladı. Duru'nun saçları da zayıftı ama uzadıkça güçlendi.

Şu an düz, sarı ve gür saçları var. Bence çok dert etmeyin.


nisa_nur_ecrin

benim yedi yaşındaki kızım iki buçuk yaşına kadar bildiğiniz keldi önünde iki tel sacı vardı herkes kazıt kzıt derdi millet e inat kazıtmadım zaten kazıtma denince sinir oluyodum aytulun dediği gibi hiç alakasıda yok kazıtmanın ve şuan kızım 7 yaşında sacını toplayamıyorum okadar kalın ve sıkki maşallah dümdüz pırasa gibi herkes şaşıyo nasıl böyle oldu diye onlara söylemedim ama sizle paylaşim baanyo yaptırdığım zaman saçlarını kombiden veya şohbenden gelen suyla degil mutfakda ocakda büngür büngür kayanayan suyla yıkadım 1 yıl bıkmadan su kaynatdım ve o suyu ılışdırdım o şekil saçları kalınlaşdı ve gürleşdi şuan normal suyla yıkıyorum dökülme ve azalma olmuyor :)


esrasena

şampuanının içine badem yağı ekledim biraz,hem saçı gürleşti hem de uzaması hızlandı.


akarsum

Kizimin 1.5 yasina kadar saci uzamadi. Gaza geldim kazittim ve guzel gur cikti. Ama yuzde yuz ondanda demiyorum belkide gurlesicegi vardi bilemiyorum artik.


nilufer_daphne

neden kazıtma işlemine bu kadar karşısınız anlamadım.saçı bilmem ama bacaklarımdaki kıllar sapsarıyken birkaç kez jilet sürmüştüm,inanılmaz gür çıktılar:))badem yağıyla parmaklarınızı yağlayıp saç köküne masaj yapın,saçı ucundan keseseniz çabuk uzar,parlaması içinse durulama suyuna bir miktar sirke,saçın çok incelmemesini istiyorsanız şampuan yerine zeytinyağlı doğal bir sabun kullanın derim.


Cevaplamak için Üye ol