Oglumu emzirmeden nasil ayirabilirum

Mhp_odr soruyor: 10

15aylik oglumu memeden nasil ayirabilirim.

Bu soruyu cevapla


18 Cevap


gkm

Mrb yazmamışsınız ama sakıncası yoksa neden bıraktırmak istediğinizi öğrenebilir miyim? Bu sorunun cevabı bana da lazım,inş uygun bi çözüm buluruz.


ferhunde79

Merhaba, daha önceki cevaplarda da yazmıştım. Sabır taşı :) 


GOGO05

valla azaltarak denedim ama aksine daha çok düştü o yüzden ilkini yara bandı diğerini ise salçayla bıraktırdım


Mhp_odr

Sutum yok damla damla geliyo.keyifci benim oglan:) ve ben yoruluyorum bosa zaman kaybi.uyuturken emziriyorum bazende gun icinde aklina geliyo.birde azi disleri cikiyo daha cok dusuyo uzerime.

Geceleride cok sık uyaniyo emmek isteginden diye dusunuyorum.cok yordu beni of.

Salcayi deneyeyim.kac gun devam etiniz gogo5


ferhunde79

Salça, yara bantı tarzı şeyler çocuğunuzun psikolojisini etkileyebilir bence. Sabır taşını suda bekletin, suyunu sürün, zaten görünürde bir şey olmuyor. Bir kaç hafta öncesinde de meme acı olacak, süt bitecek sen büyüdün vs. ufaklığa anlatın. Zaten bir kereden sonra ağzını sürmüyor. Emzik alıyorsa onun yardımı ile uykuya geçisleri kolay olacaktır. Onun dışında emzik vermemeye çalıştım ben, onu da şükür kısa sürede bırakmıştık. Ben bu yöntemi iki yaşından sonra denedim. Bir sıkıntı yaşamadık. Meme diye ağladığını hatırlamıyorum ama emziğin de faydası çok oldu tabi. Kolay gelsin, sabırlar dilerim. Bu arada sütünüz az olsa da göğsünüze dikkat edin, sağıp boşaltmayın. yaseming99

Sizi çok çok zorlamıyorsa naçizane 2 yaşına kadar emzirin derim ben. Oral dönemi olduğu için ve tek güvendiği nesne meme olduğu için oynaması, keyif yapması çok normal. Biraz daha sabır bence :) çok kararlı iseniz de salça, sabır taşı gibi şeylerle memeyi tiksindirmeden, dünyadaki en güvendiği şeyin tadını bozmadan bıraktırmanızı tavsiye ederim. Ben bantla kapatmıştım 2 oğlumda da (2.oğlumu 1 hafta önce bıraktırdım), psikolojisini bozduğunu düşünmüyorum, sadece uf oldu ama iyileşecek, canım acımıyor merak etme, sen de zaten artık büyüdün telkinleri çok işe yaradı bizde. 


Mhp_odr

Sabir tasi dediginizde bende sabretmek manasini cikardim :):)

Duymadim nerden alabilirim nerelerde kullanilan bisedir?

Dis cikarma doneminde agrisina ce uykusuzluguna care ne olabilir oglumun.

Bilgilerinizden faydalanmak isterim.

Surup ve fitil kullaniyorum ben.anadon cayi kullansammi?


yaseming99

Hiçbir şey kullanmayın, şurup fitil bunlar hep ilaç ve çok gereksiz. bütün çocuklar diş çıkarıyor, ilaç vermeyin lütfen, zaten bir işe de yaramıyor. Uykusuz kalacak ve geçecek, bu kadar. ferhunde79

Sabır taşı aktarlarda satılıyor, onlar da bilir nasıl kullanıldığını zaten. 

Ben azı dişlerin de çok sıkıntılı ise şurup verdim, çünkü gerçekten çok zor bir süreçti. Ama tabi her çocuk farklı ona bir şey diyemem, şurup için gereksiz yere ilaç olduğunu düşünenlerde olabilir ama ben bazen çocuk için de bizim için de sabır kalmıyor. rezene, anason bildiğim kadarı ile rahatlatan içecekler, ağzı kesici özelliği var mı bilmem. 
Bu arada çalışmıyorsanız ve sizin için çok problem değilse ben de 2 yaşına kadar emzirin derim, diş çıkarmada memeden iyi şey yok :) 


AysegulYahyaMete

nacizane bende emzirmenizi oneririm...

sizinle oynamasida cok hos..

illede biraksin derseniz bu konuyu Adem Gunesten takip edebilirsinizCevaplamak için Üye ol