GOGUSTEN EMMEK ISTEMIYOR; SUREKLI BIBERONLA SUT VERMEK SUTU AZALTIRMI?

almin soruyor: 5

Bebegim 1 haftadir rahatsiz, kakada amip teshisi kondu ve flagyl suruba basladik, rahatsizligiyla alakalimi bilmiyorum ama 1 haftadir emzirmek çok zor olmaya basladi 5-6 sn emip  agzindan çikartiyor sonra tekrar emmeye çalisiyor bir mucadele içinde, aci çeker gibi emiyor ama sagip biberonla verdigimde çok rahat içiyor ve ben çok uzulmeye basladim surekli boylemi olacak ayrica surekli sagip vermek sutu azaltirmi?

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


ediluj

geçmiş olsun..benim oglumda diş çıkarırken memeyi zor biberonu daha rahat alıyordu(ağız içi hassas olduğu için.Ağzının içini kontrol edebilirsiniz herhangi bir af yada kızarıklık var mı diye,varsa buna yönelik tedavi uygularsınız,meme vermeyi bırakmayın,ama tabi memeniz bosalmazsa mutlaka sağın..En iyi pompa bebeğin kendisi oluyor,ama kısa süreli pompa ile sağmaklada sütünüz azalmaz birde bunu endişe etmeyin..


almin

Cevabiniz için tesekkurler. 3 gun once dr kontrolumuzde agiz içine bakildi bir sorun yok ben de kontrol ettim aft veya pamukçuk tarzi bir sey yok, bir hafta oncesine kadar memeden ayrilmazdi bende anlamadim.


didoba

benim kızım 4,5 aylıkken emmeyi bıraktı. ben sadece sağarak besliyorum. sütüm azalmadı. ama çok düzenli sağıyorum. başlarda sadece sütle beslenirken 3 saatte 1 sağıyordum. şimdi ek gıdayla birlikte  İpek günde 600 cc süt içiyor. ben bunu rahatlıkla karşılıyorum. tabi sağma periyotlarımı 5 saatte bire çektim.  3 saatte 1ken daha çok süt çıkıyordu. sağma aralarını açtıkça doğal olrak azaldı.


angelique

rahatsizligiyla degil de flagyl ile alakali. malesef agiz tadini bozdugu icin emme istegini azaltiyor. bizde de olmustu.


almin

Ben de flagyl ile ilgili olabilecegini dusunmustum ama agzinin tadi bozuluyorsa biberondan da içemez ama biberonla 120 cc çok rahat içebiliyor, az once tekrar denedim sanki zehir veriyormusum gibi kiyameti kopariyor bende ne yapacagimi sasirdim.Sagip vermeye devam edicem umarim geçici bir durumdur.Cevaplamak için Üye ol