Ataşehir' de oturan varmı?

Istanbuldavecocuklu soruyor: 9

Ataşehirde oturan varmıdır, site yaşamı nasıldır? Son katta ısınma problemi olurmu?

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


sharlavuk

Arkadasim oturuyor, aydatlar çok yüksek :) sıcak su faturası ayrı yüksek :) kısın ev sıcak onlar orta kat, ama geceleri ısınma kapalı, onlar alışık, ben hissettim, gerçi bu sene sitede ısı yalıtımı yapıldı onu bilmem, (Kamelya sitesi, 2 Migros arasında)


Istanbuldavecocuklu

Tesekkurederim , geceleri ısınmanın kapalı olması kötü cocuklar icin


esgi

Ben kent plustayım. Bizim taraf yeni yapılan bölge olduğu için yalıtım konusunda hiçbir sıkıntı yok. Bir de merkezi değil tabii ısınma. Ara kat, üst kat fark etmez. Geçen kış oğlum küçük diye kaloriferi sürekli açık tutuyorduk. Evde şort t-shirt gezmemize rağmen en yüksek ayda 140 TL geldi doğalgaz faturası...
Site yaşamına gelince, özellikle benim gibi güvenlik delisi biri içi harika. 4 yıldır oturuyorum bu sitede (zaten 4 yıl önce teslim edildi evler), hiç hırsızlık vakası duymadım. Babam bile içeri giremiyor zaten:) O derece sıkı. Parkıydı, havuzuydu, oyun alanlarıydı her şey mevcut. Tam çocuklu aile konseptine uygun yani :)
Ataşehir düşünüyorsanız doğu değil, batı Ataşehir'i tavsiye ederim...


Istanbuldavecocuklu

Esgi tamda aradığım kan oldunuz diyebilirim.


Aslında ilk olarak deli gibi Kent plus da daire arayışına girdim :) yattım kent plus, kalktım kent plus üstelik eşimde ikna oldu Kent plus a :) ancak kiralar çok yüksek geldi, c tipi dairelerde çok küçük sanırım, bir tane B tipi buldum ama kira 2500 ve kapılarda hasar var, bakım gerekiyor dedi emlakçı, 3 ay önce olsaydı uygun fiyata B tipi olacaktı bir tanıdığımızın eviydi. Maalesef onu kaçırdık. 

Bir tane daha buldum, emlakçı telefonda dediki bırakın interneti o ilanların hepsi sahte :( koymuş 2200 tl b tipi yok öyle bir daire diyor, c tipi var 2500 tl diyor. Böylece Kent pus arayışımı sonlandırdım.

Sizin bildiğiniz kiralık varmıdır, varsa paylaşırsanız çok çok mutlu olurum.esgi

Aynı ben :) Evlenmeden önce ilk uphille bakmıştım, orayı istiyordum. Ama emlakçı buraya da bir bakın diye götürdü bizi kentplusa ve bayıldım. Dışardan görüntüsü uphill ve ağaoğlu kadar iyi değil ama içi çok başarılı. Ben kendimden anlatayım, C tipi nasıl bilmiyorum. Bizim ev B tipi. 2+1, 110 metrekare. Ve birçok 2+1'e göre çok büyük. Şu an 1600 TL ödüyoruz kiraya. 4 yıl önce 1200'e başlamıştık ilk zamanlarında. O yüzden uygundu. Hatta şuanda da çok uygun bizimki, bu fiyata bulamayabilirsiniz.
Biz 4 ay sonra kendi evimize geçeceğiz (bu sefer Kurtköy Kent Plus) o yüzden Ocak gibi çıkacağız bu evden, çok geç değilse o zaman için önerebilirim. Ya da şöyle bir yardımım olabilir: Orada Pleon Sportivo var, spor salonu. Alt katı satış ofisi ve bildiğim kadarıyla emlakçılık hizmeti de veriyorlar. Bizim ev sahibi gidip görüşmüştü çünkü, biz çıkınca oradan yardmcı olacaklardı kendisine. İsterseniz orayı bir arayın, yardımcı olabilirler...
Daha farklı sormak istedikleriniz olursa özelden de yardımcı olabilirim...


Istanbuldavecocuklu

Evet, emlakçı şimdi başka yer  öneriyor:) , ama bu haftasonu gelip Kent Plus ı gördük ben çok beğendim, 2+1 bizim için uygun olmaz 2 çocukla, biri bu yıl okula başladı, kardeşle biraz itişme yaşanıyor. Tek çocuk olsaydı kesinlikle olurdu. Yinede önerdiğiniz için teşekkürederim. Ev kiraları genel olarak yükselmiş aslında, 2+1 ler için 2.000 diyorlar şimdi.  Şimdiye kadar hep ederinden yüksek fiyata kirada oturduk, şu anda 7 senelik kiracıyım iki sene önce taşınanlar bizden daha az ödüyor üstelik bizim daireden daha kullanışlı dairelerde. Bende şimdi azmettim ederinden yüksek ödememeye :)  Sizin evinizde hayırlı olsun, Allah güle güle günlerde oturmayı nasip etsin. Aklıma takılalanlar olursa size yazarım. Çok teşekkürederim.

Sevgiler.


SunaSercan

Biz kentplus c tipi bloklarda oturuyoruz. 3+1. Eşim home office çalışmasaydı evimiz gayet yeterliydi ama odalarımızdan biri onun ofisi olduğu için biraz sıkıntılı.değilse yeterince geniş evimiz.tek tavsiyem site içine bakan dairelerden bulmanız olur.keza dışarı bakan daireler oldukça gürültülü.


Istanbuldavecocuklu

Egesi merhaba,

Evet c tipi daire gördüm küçük değilmiş, gayet güzel kullanışlı, evde bol bol dolap var ayrıca mutfak çok kullanışlı. Site dışına bakıyordu benim gördüğüm ve haklısınız site içine bakması bu bakımdan mantıklı geldi.  Şuanda İstanbul genelinde artan kiralar Kent plus ı da etkisi altına almış durumda :) bakalım inşallah Allah gönlüme göre verir. :)

Birde site içine bakan giriş katı  olsa gürültü açısından nasıl olur acaba?


SunaSercan

site içine bakan giriş katı da yazın çocukların gürültüsünden biraz rahatsız edici olabilir.çocuk deyip geçmemek lazım özellikle günümüz kız çocukları nedense sürekli bir çığlık atma halindeler.(ege'yi ilk zamanlar akşam üzeri gezdirmekte zorlanıyordum çünkü çığlık duyunca ağlıyordu, neyse ki şimdi biraz alıştı :))) ama çocuk sesi rahatsız etmez derseniz güvenlik açısından problem olacağını sanmıyorum.ama bir de giriş katlarında evin için dışardan gelip geçenler tarafından rahat görülebiliyor.bazıları sürekli perde veya panjurları kapalı oturuyor. 


Cevaplamak için Üye ol