Leke çıkarıcı

meysaanne soruyor: 10

oğlumun kıyafetleri çok lekeli bir giydiğini bir daha giydirmek güç kosla kullandım ama işe yaramıyor bana marketlerde bulabileceğim bir leke çıkarıcı tavsiye eder misiniz siz çocukların lekeli kıyafetlerine nasıl çözüm buluyorsunuz

Bu soruyu cevapla


20 Cevap


ayb

Domestos'un mor ambalajli renkliler icin bir leke cikaricisi var. O fena degil. Bir de marketlerde bulunmuyor ama Amway'in LOC'unu da oneririm. Hemen hemen her semt pazarinda satan birileri oluyor.


TATLI_CADI

Leke çıkarıcılar üzerinde şu kadar saatten fazla kullanmayın yazar ben genelde onu dikkate almayıp 10-12saat bekletiyorum. ancak çıkıyor lekeler ama renkler soluyor biraz.yapacak birsey yok lekeli giysiden iyidir


maviboncukk

Lekeli giydiriyorum, zaten hemen küçülüyorlar.. Çokda kıyafeti var. Birine sıra gelene kadar zaman geçiyor. İki çift geZmelik giysi ayırıyorum, diğerleri temiz de olsa zaten saniyesinde kirlwniyor çocuk bu. En temiz giysiyide giydirsem bir saatten fazla temiz kalmyor. O yüzden hiç de takmıyorum.

Omılu suya birkaç saat ıslatlamak biraz solduruyor ama tam çıkartmıyor.


Ayliz

Bence ağır leke çıkarıcılar kullanmayın, hem giysilerin ömrünü kısaltıyorlar hem de ne kadar durularsak durulayalım yine de ağır kimyasallara maruz kalıyoruz. Kimyasallar sadece solunumla değil, cilt üzerinden de emiliyor.

Lekelileri sadece ev içinde gidirin, dışarıda kirlenenler olursa da eve dönünce hemen sabunlu ılık suya bastırın, bazen suya azıcık pril bulaşık deterjanı da damlatmak faydalı olabiliyor.

Ayrıca evde ne kadar temizlikle alakalı da olsa ağır deterjanlar almak, Allah esirgesin bazen ev kazalarına da neden oluyorlar, ne kadar yukarıda bulunan raflara da kaldırsak bir şekilde oralara erişip, içebiliyorlar filan.

Giysisinin temiz olması yeterli, lekelere çok takılmayın. Hepimizin bebeklerinin, çocuklarının giysileri lekeli, evler dağınık. Her şey olduğu kadar.


AlaraZ

Merhaba

Leke cikarici olarak Dr.beckmann markasini oneririm.bu markanin ayri lekeler icin kucuk sisede leke cikaricilari var.Ben meyve suyu ve yag icin olani kullaniyorum.bunlar cok agir lekelri cikartiyor.eger hafif lekeli ise ayni markanin genel lekelr icin olan fircali urunu aliyorum.

Umarim sizdede ise yarar :)nilinmasali

Beklemeyen lekeler icin beyaz sabun...Visne bogurtlen lekesi bile cikardi


daydreamer

Ben de leke çıkarıcı kullanmak yerine (açık tenli ve alerjik yapısı var) lekeli kıyafetlerini evde ya da parkta kum havuzunda vs. oynarken giydiriyorum. Ayliz ve maviboncukk a katılıyorum. 


isolde

Bir kıyafetin lekeli olması onun kirli olduğu anlamına gelmez. lekeleri çıkaracağım diye çocuğunuzu ve kendinizi ağır kimyasallara maruz bırakmayın. bırakın lekeli olsun.karanfilim

Kesinlikle A101 de satılan asprin


meysaanne

sorun şu anaokuluna başladığı için lekeli kıyafetlerini aldım yenileri de kirlenince leke kalıyor o şekilde de ana okuluna giydirmek ne kadar doğru olur ki siz ne yapıyorsunuz ozamanCevaplamak için Üye ol