7-8 ay bebekleri olanlar günlük beslenme düzeniniz nasıl?

iflah_olmaz soruyor: 6

anneler aslında kendi güncellemelerimde bu konuyu sık sık tartışıyoruz ama ben genel bi fikir almak istiyorum.aras ın menülerini değiştirmek yada arttırmak bakımından.doktorlarınız neler veriyor siz kendi tecrübelerinize dayanarak nasıl besliyorsunuz kuzucuklarınızı?

SABAH ÖĞLEN AKŞAMÜSTÜ VE AkŞAM şeklinde???

Bu soruyu cevapla


16 Cevap


mona_roza

eet suyla pişirorum cnm, doktor hazmı en kolay pirinç unu dedi. gündüz bende çorbalarını genelde irmikli yapıorum ztn. yulaf ezmesinide kullandım ama oğlum tadını sevmedi. pirinçunu koyunca adı direk muhallebi oluyo herhalde ben meyvesiz vermiyorum ztn.muhallebi bi kıvamın adı iflaholmaz'cım irmiklede yapıp muhallebi kıvamında yaparsan adı muhallebi oluyor, pirinç kadar besleyici bişeyin un haline gelmiş hali ndn "mantıksız" olsun ki :)


mona_roza

un dediysem pirinç unu 4 aylıkken bile doktorların hazmedebilir dediği bişey pirincin un gibi pütürsüz olmuş hali demek :D:D


iflah_olmaz

bazı doktorlar muhallebici benim doktorum da verdi.ama benakşam sürekli PİRİNÇ UNLU aynı şeyi yemesin diye hipp yulaflı mamaları aptamil irmikli meyveli kaşık mamalarını da kullanıyorum.2-3 ay içinde akşam sebze çorbası olayına girince bu kaşık maması olayını kaldırıcam.

 

berrak siteni inceledim.aslında ben senin verdiğin herşeyi veriyorumuşum.baharatların bi de avakado bi de kereviz sapı yok bizde:-))aras geç başladı ek gıdaya 1.5 ay oldu.bu yüzden biraz yavaş yavaş veriyorum ben.

ya akşam arasın zevle yediği şeyler aptamilin kaşık mamaları doktorum da okeyliyor.ama bazıları vermiyor.kafam karıştı yaaa.


 

 


mona_roza

eet tercih meselesi iflah_olmaz. ben dediğin tahılları gündüz sebze çorbasıyla veriorum. hergün değişik bişi. bigün irmik, bulgur, pirinç, yulaf, tambuğdayunu, ruşeym. dönüşümlü kullanıorum. ama alışkanlık oldu gece pirinç unu yazdığım gibi 3 farklı şekilde yapıorum, onu da hep aynı yapmıorum.


CokBilmis

Pirinç unu faydalı mı değil mi bilmem ama bildiğim bir şey var: Ben tembelim :)

Bu nedenle kızıma hiç muhallebi pişirmedim.

Akşam yatmadan önce son yediği öğün meyveli yoğurt ya da kefir oluyordu. Kim uğraşıcak muhallebi pişirmeyle gecenin bi yarısı, tek göz kapalı? :)

Sabaha kadar da uyanmadan uyuyordu. Hala da akşam yemeği yemez benim kız. Bak, mesela bu akşam kuruyemiş yedi en son. Boyu da kilosu da üst sınırda.


iflah_olmaz

çokbilmiş yapı olarak bende tembelimdir yav:-)))ama işte ücretsiz izindeyim aras için bari bi dönem gözetimim altında güzel beslensin istiyorum.çeşit deniyorum.bişeyleri karıştırıyorum falan.

ÇOK İŞTAHLI BİR BEBEK DEĞİL O YÜZDEN ALTERNATİFLERİ ÖĞRENİYORUM BURDAN DA.
Cevaplamak için Üye ol


İlgili sorular

Doğum öncesi süt arttırıcı 3

Mama yememe 1

mayada 3A6Y
Son: emineaslihan,

Uykuya dalma problemi 11

Memede uyumak 4

eysanada_2901
Son: ayazlali,