nAsıl bir ayakkabı almalıyım ?

spongebob soruyor: 10

Merhabalar kızım 14 aylık kaç gündür ona yazlık bir ayakkabı arayışı içindeyim yürümeye başladı ama tabii ki tökezleyerek.Yaz için sandalet gibi ama burnu kapalı bir model arıyorum ayağını vurmasın diye.Mağazanın birine giriyoruz biraz daha sert taban öneriyorlar bir diğerine giriyoruz daha yumuşak tabanlardan gösteriyorlar kafam karıştı açıkcası ne yapmak gerektiği konusunda.Sizler nerden aldınız kuzucuklara ilk adım ayakkabılarını.

Bu soruyu cevapla


19 Cevap


kitara

ben polarisin ilk adım sandaletini almıştım.5 nokta dedikleri. burnu kapalıydı tam 14 aylıkken yürümüştü kızım. çok rahat ayakkabıydı. yumuşaktı. sadece 3 ay giyebildi çünkü ayağı büyüdü. yani benim bütçeme uygun olan polaris idi.. ama bobux, pediped, pagpa bunlar çok çok güzel ama çok pahalı. 


yaprak

nike sunray protect modeli olabilir.o yaş için varsa tabii


yaseminyg

Biz Bobux marka kullanıyoruz, çok memnunuz


gulsen_deniz

Benim kızımda yeni yürümeye başladı biz ortopediadan ilk adım ayakkabısı aldık.Burnu kapalı bileği kavrıyor.Birde deniz ve havuz için nike sunray protect aldık.


cfka

Merhaba Tabanı sert olmalı fakat tek elinizle tutup baş parmağınız ve işaret parmagınızla kavrayıp bukmeye calıstıgınızda tabanı bukulmeli yani esnek olmalı. Yeni yurumeye basladıgı icin biraz bilekten destekli olmalı ve ayak cukurları henuz olmadıgı icin tabanda ayak cukurunun olacagı yerde hafif bir yukselti olmalı. Biz Ankara da oturuyoruz, ilk ayakkabısını Kentparkta Capretto dan aldık (Türk malı) fiyatları abartılı değil 60-70 tl. Bu sekilde 2 yasına kadar hep deneyerek oradan aldık. Evde kısın giymesi icin bobux deri patik aldım 2 kışta da, bunu internetten aldım. Daha sonraki ayakkabıları yukarıda da söylenen Bobux (internetten), Nike sunray markalarından aldım. Yeni yürümeye başlayan bir cocuk icin nike sunray hergun giymeye uygun değil, deniz icin deneyerek karar verebilirsiniz.cfka

Bu bahsettiklerimin dışında dogum günü/düğün vb. yerlerde giymesi icin mothercareden de almıştım ama ayakkabıcı olmayan yerlerden alınan ayakkabıların çok sağlıklı olmadıgını dusunuyorum. Öncelikle gerçek deri olması ve terletmemesi (az terletmesi) onemli tabi. Spor ayakkabıda da new balance iyi tavsiye ederim. Yaz icin dedigim gibi Ankarada iseniz Capretto , deri burnu kapalı bilekten destekli sandaletleri tavsiye ederim. Hatta ben cok pembe kırmızı sevmedigimden erkek reyonundan lacivert/kırmızı/beyaz bir ayakakbı almıştık kızıma ilk ayakkabısı olarak , gidebilirseniz o tarafa da bakın derim.


cfka

Amma yazacak seyim varmış:) Unnadoda see kai run diye bir markanın kampanyası var su sıra, çok tavsiye edilen bir ayakkabı. Deri malzeme ve rahat oldugu soyleniyor.Ben de sipariş verdim ancak henuz gelmedi/denemedik kesin birsey soyleyemeyecegim. Aradıgınız tipte sandaletler var ama ilk ayakkabı icin denemeden alınabilir mi bilemedim. Kolay gelsin


minita

Kesinlikle stride rite marka ilk adım ayakkabılarını öneririm.spongebob

Cevaplar için teşekkürler cfka ben de ankaradayım geçenlerde caprettoya baktım model sanki biraz daha açık olsaydı diye düşündüğümden almadım sanki kapalıdan farkı yokmuş terletirmiş gibi geldi bana.Stride rite da çok pahalıydı.İşte bana stride rite da tavsiye edilen ayakkabının tabanı baya yumuşaktı caprettodaki ona göre daha sertti hatta ortopediada da baktım o hepsinden sertti benim de kafam karıştı.Bir de netten baktım pediped diye bir marka hem baya altı deri gibi yumuşak olan modelleri var hem de daha sert modelleri bunlardan hangisini tercih etmek gerek acaba.

Bir de ben adidas nike falan gibi birşey alayım dedim bana ayakkabıcılar bunların ilk adım ayakkabısı olarak uygun olmadığını söylediklerinden almadım ama bunlar madem uygun değil ne amaçla satılıyor kısa süreliğine giydirmek için falan mı acaba.

Ay ne çok konuştum günlerdir konum ayakkabı kusura bakmayın.:-)


nilayy

Stride rite sezonda pahalı evet; ben mesela kış bitiminde indirimden spor ayakkabısını 75 liraya aldım. Spor ayakkabı 4 mevsim giymeye de uygun sonuçta. Neden mi stride rite? Benim oğlum 13 aylık yürüdü. Adidas spor ayakkabımz vardı o zamanlar. Çocuk sürekli düşüp duruyordu, en son dşüp kafasını çarpınca tamam dedim; gidip stride rite alacağım. Sezondan aldım ama aldığıma değdi çünkü ayakkabıyı mağazadan çıkarken giydi ve mağazadan koşarak çıktı. O gün alışveriş merkezinde olduğumuz zaman zarfında da hiç düşmedi. İndirimlerini takip edip almanızı öneririm. www.takatuka.com'da önceki sezon ürünlerini vs indirimli bulabiliyorsunuz bazen, oraya da bir bakın derim.sevgiler,Cevaplamak için Üye ol