14 aylık bebek neler söyler,neler yapar?

gesnur soruyor: 6

hemen siz söylemeden ben söyleyeyim, her bebek farklıdır tabiki biliyorum:)

kızıma anne dedirtemiyorum bir türlü.mama-baba-dede-bu(su istemek anlamında)-bam(düşünce ya da bişey atınca) gibi hece tekrarları var. ama anne dedirtemiyorum. hadi kızım anne de bak çok kolay, cevap:ba-ba..deli olucam..neden ısrarla demiyor anlamıyorum?

Bu soruyu cevapla


16 Cevap


cakil8

hahah ıhh ıhh favori kelimeciğimiz:) en sağlam onu söylüyor 7*24 :)


ayberk_aynur

işine gelince anne diyor baba diye ağlıyor yaaa revamı bu:((


eness

benim oğlum da ısrarla baba demiyor. Biz baba dedikçe o dede diyor. ben heceliyorum karşısında ba-ba o da benimle aynı ses tonuyla de-de diyor :) d harfini anlayamadığını ya da çıkartamadığını düşünmeye başladım çünkü abi ye de adi diyor. Sanırım üstüne düştükçe inat ediyorlar.dilinden düşüremediği tek sözcük anne! günde binlerce kez söylüyor sanırım.


gokalpileseyrialem

Merhaba;

Hamilelik annelik bebek bakımı ve çocuk gelişimi ile ilgili kendi tecrübelerimle yazdığım bir blogum var.
14 Aylık olduğumuzda bizim yaşadığımız tecrübeler ve internetten bu aydaki çocukların neler yapabilceğine dair birde yazı derledim. Faydası olabilir.
Sevgiler.


sev35

benım kızımda bılınçsizce 6 aylıkken anne dedi. Şuan 17 aylık hala baba demıyor. Fakat annenin versiyonlarına gectı. annediiiimm anniiişşşş anneee anniiiii  :D


gesnur

sorduğum soru yeniden ilk sıraya gelmiş, ben de durumumuzu belirtme ihtiyacı hissettim. şu an 21 aylık, cümle kurmak dahil, söyleyemediği hiç bir kelime yok gibi.söyleyemediklerine de kendince bir isim takıyor:astronot:askok gibi:)

kreşe başladı, yarım gün gidiyor, bu çok etkiledi, kreşin 10. günü filandı annecüm diye geldi kreşten. savunan savunmayan, beğenen, beğenmeyen vardır muhakkak ama ben şiddetle tavsiye ediyorum erken kreşe göndermeyi
Cevaplamak için Üye ol