Yeni bastona gerek var mı?

mustafamami soruyor: 8

oğlum için globetrotter kullanıyoruz. şu anda 12 kg civarında. globe'un maksimum taşıma ağırlığı 15 kg yazıyor. kardeşi doğduğunda tam 3 yaşında olacak.  globe tam yatmadığı için doğumdan itibaren kullanılmıyor 5buçuk 6 aydan itibaren kardeş için globe'u kullanmaya başlasam oğlum da 3 buçuk yaşında olacak. bu yaşta hala bastona ihtiyaçları oluyor mu? bebeğin ilk 6 ayını da kanguru vs idare ederim diye düşünüyorum. ne dersiniz? iki çocuğa iki ayrı araba almak gerekir mi?

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


Hamster

Büyük kızım 15 aylıkken yürüdü.Yürümeye başladıktan sonra bir kez bile arabasına binmedi.Bizde bunu desteledik arabasını hiç almadık yanımıza.Demek ki çok gerekli olmadı ki keşke alsaydık demedim hiç.Bence oğlunuz artık arabasız idare edebilir.


berlindenbirseda

Kiziniz icin arabayi kullanabileceginiz zamana kadar oglunuz 3,5 yasinda olacak, bence artik arabaya ihtiyac duymayacaktir. Belki cok yürümeli tatillerde filan, ama sirf bunun icin araba almayin bence.


mustafamami

:) çok teşekkürler. bizimki arabasını çok seviyor. avm girişinde güvenlikçiler arabasını aldı sanıp ağlamışlığı var :)) ama o zamana kadar büyüyecek artık iyice. çok da kullanmıyoruz artık eskisi kadar. şu ara da gereksiz masraf yapacak hiç durumumuz yok. almamak çok iyi olacak benim için :)) belki biraz kıskanır filan ama olsun o da geçer ne yapalım :)) 


ikikiz

Kızlarımı (ikizler) 12 aylıktan beri hiç arabalarına bindirmedim aramadılarda . O yüzden çok gerekli değil boşuna masraf yapmayın derim.sefemu

o zaman geldiğinde karar verirsiniz çünkü pek belli olmuyor..
benim kızım 2 yaşına kadar oturmak bilmedi.. hep yürür, koşardı..
şimdi aklı eriyor parkta 3 saat oynayıp niye yürüsün bi de eve kadar :) arabaya koşup atlıyor, keyif yapmaya.. arabada kitap okumaya başladı o kadar rahatız ki:)))

annem ablamla beni dönüşümlü oturturmuş.. 3,5 da olsa yorulduğu uykusunun geldiği zamanlar olabilir.. bi de ben arabasına binince ablam için pek kıymetli olmuş puset işi:)

oğlunuzun tepkilerine göre ufaklığın arabayla olan ilişkisine göre o zaman düşünürsünüz.. nasılsa çocuklarla tek çıktığınızda da 2 araba itemezsiniz o mantıkla bi yolu bulunur.. yeteri kadar masrafınız olacak zaten..


guta

Çocuğuna göre değişiyor aslında. Benim oğlum kocaman oldu, bıraksam hala oturur ama engel oluyorum artık. Şu anda çok düşkün değilse bence bir daha almanıza hiç gerek yok. Biz bazen avm ye gittiğimizde, eğer büyük çok yorulursa küçüğü azıcık kucağımıza alıyoruz, büyük biraz dinleniyor orada. Siz de öyle yapabilirsiniz.


beyeser

Merhaba, benim de oğlum doğduğunda kızım 3 yaşındaydı ve hala aktif olarak bebek arabasını kullanıyorduk. Doğduğunda ana kucağı da durduğu için araba direkt miniğe tahsis oldu. Ama benim kızım arabada giderken uyur bir yere geldiğimizde de kalkmazdı. Chicco nun baston arabasından almıştık O da ona bindi. Şu an 5,5 yaşında son 6 aya kadar arabada iki bebek arabasıyla gezdik...Kısaca:) çocuğa bağlı ..hayırlısıyla doğsun..bakın duruma göre..bazen kıskanıp da binmek istiyorlar arabalarına..o zaman da yeni bebek için daha yatabilen uygun birçok ürün var onlardan alabilirsiniz...Bu arada dün bana bir anket geldi. Reklam olmadığı için genel bebek ürünleriyle olduğu için sanırım paylaşmam da bir sakınca olmaz...Bebek arabası, oto koltuğu, hediye çeki fln hediyeleri olacakmış anketi yapanlara...3 tane anket bence yeni doğacak bebeğin şansına doldurun..belki çıkar;)beyeser

Bu arada 15 kg yazar ama o arabalar sağlamdır..daha uzun süre kullanabilirsiniz.


Cevaplamak için Üye ol