mama sandalyesi

YesilAnne soruyor: 10

 Artık biz masada yemek yerken bizim Tenten' in kıskanç bakışlarına dayanamıyoruz. Zamanıdır mama sandalyesine terfi etmesinin. Ama hangi mama sandalyesi.
 Tecrübeleriniz doğrultusunda önerilerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

Bu soruyu cevapla


71 Cevap


YesilAnne

Evet bu modeli  Ikea'nın web sitesinden görmüştüm ve açıkçası dizaynını çok beğenmiştim fakat bebek için ergonomik mi ve anne-baba için kullanışlı mı emin olamamıştım.
Ama bunca olumlu yorumdan sonra sanırım tercihim bu sandalyeden yana olacak.
Fakat yanılmıyorsam bu sandalyenin tepsisi yok.Yani tek alternatif masaya yaklaştırmak.
Sevgili irmakyagmur detaylı ve fotoğraflı bilgilendirmen için teşekkür ederim. Chicconun ürünü de oldukça mantıklı görünüyor.
Bu durumda şu sonuca mı varmam gerekiyor;  sevgili anne-babalar tecrübeleriniz doğrultusunda önünde tepsisi olan, masadan bağımsız, pahalı ve pofuduk mama sandalyelerini çokta gerekli bulmuyor musunuz ?  İlginiz için teşekkür ederim.


ozguranne

Merhaba, biz Baby Crespo aldık. Aldığımız zaman indirimdeydi, fiyatı makul geldi aldık.

http://www.e-bebek.com/mama_sandalyeleri/crespo/crespo_baby_luks_mama_sandalyesi/CRE-94856

Tekrar alsam daha bilindik bir marka alırdım, çünkü tam içime sinmediği için kötü bir şey yaşamamış olsak da tam güvende hissedemedim.

Avantajları:

  • Ana kucağı gibi kullanılabiliyor. Destekli otururlarken rahat ediyorlar.
  • Tepsisi avantaj, mesela şimdilerde tepsiye tabak koyuyorum, kendi yiyor önünden.
  • Boyu ayarlanabiliyor. Haftasonları ikea sehbamızda kahvaltı modumuz var ailecek. O sırada sandalyeyi en küçük hale getirip Ela'yı oturtuyoruz, böylece ailecek kahvaltı yapabiliyoruz. 
Dezavantajları:
  •     Malzemesi çok kaliteli değil.
  •     Kemeri yeterince güvenli değil. 
  •     Ikeaya göre pahalı.
İkea sandalyesini kahvaltıya gittiğimiz yerlerde denemiş olduk. Bu defa, Ela yine önündeki tabaktan,  (masada) kahvaltısını yaptı. 
Boyunun ayarlanamaması kötü bizim açımızdan.  Ayrıca, mutfakta Ela'yı oturtup, arkamı dönemem gibi geldi. Diğer sandalyede hem tepsi, hem kemer var, yanlar dolu. Ana kucağı işlevi, ana kucağının içlevsizleştiği noktada (altı ay civarı) işe yaradı...

Kolay gelsin...


hande

Birazda çocuğun yapısıylada ilgili büyük olasılıkla. Benim bir arkadaşım aylarca anakucağu gibide kullandı sandalyelerini. hatta bazen oğlu içinde uyuya kalıyordu.  19 aylık ve hala çok severek kullanıyorlar.
böyle birşey Can için hiç geçerli olmadı 4,5 aydan iyibaren destekli 5 aydan itibaren desteksiz oturmaya başladı Can ve bir daha onu hafif yatar pozisyona hiç alamadık dolayısıyla bizim Chicco (ve 199TL) boşa gitti. Önündeki tepsiyi de hiç beğenmedi. yalnızca son birkaç aydır o sandalyesine oturup kendi kendine yediği oluyor bizde okadar para verdiğimizden olsa gerek "aaa bak kullanıyor kullanacak" diye avunuyoruz


Allegro

yeşil anne ikeanın ürününü sehpası var hatta geçen hafta gittiğimde bebiş içinde rahat etsin diye yumuşak etrafını saran bir kılıf getirtmişler


YesilAnne

sevgili Allegro, sehpası var derken ; benim sorduğum tepsiyimi kasdettin acaba? Ben bu kadar detaylı soruyorum çünkü İkeanın bulunduğu şehirlerden birinde oturmuyorum. Web sitesinde gördüğüm kadarıyla (tek açıdan) yorum yapabiliyorum. Bir de yumuşak kılıf sandayesi (oturduğu yer) için galiba değil mi. İlginize teşekkür ederim. Karar verirsem İstanbul'dan bir şekilde getirteceğim. Oyüzden her özelliğini bilmek istiyorum web sitesinde doğru düzgün detaylı bilgi yok , pişman olmak istemiyorum.mkv

Sevgili Yeşil, önünde tepsisi var. Resimde koymamışlar. Benim bulundugum yerde de ikea yok o yuzden bi arkadaşım kargoyla gonderdi bana. Ayakları oturak kısmından ayrıldıgı icin cok kolay gondermişlerdi. Cok hafif ve plastik olmasından dolayı kolay siliniyor. Sehpası cıkabildigi icin son zamanlarda masaya yakın olmak istedigi ve doke saça da olsa kendi yemeye çalıştıgı icin sehpasız kullandım. su anda da bizim oturdugumuz sandalyeler oturuyor. Ama sen yine de başkasına sipariş vereceksen özellikle tepsiyi de istediğini belirt. Yumuşak kılıf almadım ben, daha dogrusu ilk defa duyuyorum. Ben de onun yerine penye battaniyelerden birini katlayıp altına koymuştum.


YesilAnne

İlgin için teşekkür ederim sevgili mkv. Geçen gün kuzenimle konuştum bu ürünün bi aralar tehlikeli olduğu için toplatıldığını duyduğunu söyledi ve daha önce gitmiş oldukları bi cafe de çocular için bu sandalyenin cafe de bulunduğunu ve 2 yaşındaki çocuğunu oturttuğunu fakat çok da ergonomik olmadığını belirtti. ozguranne de yazısında güvenliği konusundaki şüphesini belirtmiş. Bu yorumlar oldukça kafamı karıştırdı. Aslında tasarımı çok hoşuma gitti ve almaya karar vermiştim hatta siparişi kardeşime vermiştim bile ama şimdi neredeyse vazgeçmek üzereyim. Hala yorumlara açığım


mkv

Handenin de dediği gibi kullanımı cocuktan cocuga da değişiyor. Ben mama sandalyesini sadece yemek icin kullandım ve yemegi hazır olmadan oturtmadım (Bkz. Tracy) Yani yemegini yedi ki 15 dk dan fazla surmez hemen indirirdim, hareketli yapısı itibariyle bariyere pek gelemiyor bizim monster. Zaten gun icinde en fazla 40dk kullandık biz. dr. umuzun da dediği cocugu tutkalla yapıştırsan bile hangi sandalye olursa olsun, ki dr.umuz chiccocuydu, hic bir zaman gozunu uzerinden ayırma ve asla sandalye uzerindeyken 1 sn.ligine bile olsa odadan ayrılma.

Birde koltuk sanırım 2yaş cocuk icin pek uygun değil, hatırlamıyorum ama sanırım 15 veya 18 aya kadar kullanılıyordu.YesilAnne

Ne demek istediğini çok iyi anladım sevgili mkv. İlgin için teşekkür ederim. Tüm arakadaşlara da teşekkür ederim cevaplar için. Sanırım benim kafamdaki kriterlere göre ikea sandalyesi uygun değil. Başka sandalyeler araştırıcam artık haydi hayırlısı. Var mıdır öneri ?


hande

Biz ikeanın sandalyesini aldığımızda önünde tepsisi yoktu ama yeni alanbir arkadaşımız da gördüm mkv'nin dediği gibi tepsisi ve minderi var. Can'da sandaleysinde sadece yemek yemek için oturan çocuklardan.Cevaplamak için Üye ol