Demir ilacı

nurturia soruyor: 9

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


19 Cevap


ipekkusgoz

Durusüt'ten 55 tl'ye aldık biz. Almanya 'da üretiliyor. Şurubun şişesi ve içeriği hep Almanca.Tek kelime anlayamıyorum. Ama firmanın sorumlusuyla İngilizce yazışmalarımız var, onları size forward edeyim isterseniz, mail adresinizi yollarsanız.Koruyucu ve katkı maddesi yok . Zaten şişe açılınca 1 ay içinde tüketilmesi gerekiyor.


ipekkusgoz

Ben floradix macerasının sonuna doğru şu yazıyı bulmuştum.

http://organikanne.net/2012/03/04/paraben-meselesi/

Ben eğer floradix'i duymamış olsaydım ferrumu kullanacaktım mecbur. Çünkü demir eksikliği önemli.Böyle bir riski alamazdım.Ki böyle katkı maddelerinin kullanım miktarlarının çok az olduğunu,zararsız düzeyde tutulduğunu biliyorum.Ama parabensiz bir ürünün varlığını öğrendikten sonra da bile bile ferrumu kullanamadım. 1 ay bekledim floradixi, doktorun da bilgisi dahilinde. O da hiç yargılamadı, anlayış gösterdi sağolsun.


Ezgi_MertBora

Yalnız alacagın olsun ipekkusgoz floridex dedın ılk basta bır saat aradım. Floradıx cıktı sonunda:))) saka saka:)) dıkkat cekıyım dıye yazdım yıne:) buyrun ıcerıgı :

http://ftp.ilacpedia.com/prospektus/floradix-liquid-iron-and-vitamin-formula-250-ml

Yalnız demır oranı dusuk bunda biraz. Nutrıgen ferromıxın de 10mg da 12,5 mg demır var( bu herkese onerılen ferrum ıle aynı doz) floradıx de 10 mg' da 9,58 mg demır var. Yanı doktorla konusulup doz ayarlanmalı heralde. Ornegın ıpekkusgoz sızde demır eksıklıgı saptandı mı bu durumda tatlı kasıgı ıle mı verıyosun 10 mg ıcın?


Ezgi_MertBora

Uretıcı fırmanın ıngıltere temsılcısı ıcerık: rda ve mg bazında ayrıntılar mevcut.

http://www.salusuk.com/products/floradix.html

Yalnız 3 yas altı cocuklar ıcın onerılen doz mıktarı yok. Kafama yattı ıpekkusgoz tesekkurler. Ama doz olayı konusulmalı doktorla.



ipekkusgoz

Evet ya nereden çıkarmışım floridex diye anlamadım. Hem de 2 kere öyle yazmışım,3.de floradix'e dönmüşüm:). Kusura bakmayın lütfen ama ben floravitalden floradix'e uzanan uzun bir yol katettiğim için artık anlayın ne haldeyim:).

Biz ekim ayında check up yaptırmıştık orada çok az düşüktü kan değerlerimiz. O yüzden bu macera geldi başımıza. Yoksa demir damlası vs kullanmıyorduk. Benim bu şurupla ilgili en büyük endişem 3 yaş altına doz vermemiş olmasıydı. Kendi doktorumuz hiç yadırgamadı, ruhsatları yoktur, bir şey yok ben biliyorum bu şurubu deyip gayet relax takıldı ama ben boş durmadım. Üreticisine, ithalatçısına kadar araştırdım. Biri gerçekten ruhsattan bahsetti. Sonra Veronika diye bir bayandan cevap geldi ,ısrarlı sorularıma.Epey bir yazıştık. O da aslında 1 yaş üstü çocuklarda kullanımında sakınca olmadığını ama 3 yaş altı çocukların gıda takviyesi kullanmaması ve dengeli beslenmelerinin sağlanması gerektiğini o yüzden 3 yaş altı çocuklar için tavsiye etmediklerini yazdı. Ben durumumuzu anlatıp keyfi bir durum olmadığını söyleyince Ok dedi.Kendisi şurup elime geçince üzerindeki parti noyu bildirmemi istedi.Ama ben doktorumuzun hesabını dikkate aldım. Kilosuyla orantılı bir hesap yaptı çünkü. Şurubun içinden bir ölçü kabı çıkıyor skalalı.Onu kullandık. 5'er ml sabah akşam verdik. Oğlum her seferinde 2.'yi talep edecek kadar sevdi tadını:). Normalde çocuklara demir şurubu içirmenin ne kadar zor olduğunu duyardım o yüzden sevindim tabii bu tepkisine.Dişlerini boyadı bu arada diğer şuruplar gibi.


shantaram

ıpekkusgoz organikannenin d vitaminiyle ilgili yazısını okudum bende dün.bugün d vitamini veremedim valla ,kafam karıştı.peki siz d vitamini verdinizmi merak ettim


gesnur

ben hiç demir vermedim, ve 1 yaşında kan tahlili yapıldı demir depoları full çıktı.

eksiğiniz yok ise kullanmakta bir kez daha düşünün derim


ipekkusgoz

biz d vitamini kullanmadık shantaram. İlk aylarda dvit kullanmıştık ama diğer doktor bıraktırmıştı.Biz yaklaşık 1 yıldır hiç bir şey kullanmıyorduk ama bu yıl demir eksikliği baş gösterdi.


kle

Biz ferrobine kullanıyoruz.Bitkisel ve organikmiş.Demir takviyeli karışık vitamin.



Cevaplamak için Üye ol