İkea'dan masa sandalye alanlar kaç yaştan kaç yaşa kadar kullanabildiniz?

guven soruyor: 9

Merhaba, kızıma sandalye masa almak istiyorum, ikea'dan beğendim, ama ahşap mı plastik mi karar veremedim, plastikler biraz daha pahalı, memnun musunuz, kaç yaştan kaç yaşa kadar nasıl kullanıyorsunuz veya kullandınız?

Sanki bana yemek yer ve orada oyun oynar gibi geliyor?
Faydaları, Zararları?
Tavsiyelerinize ihtiyacım var ve simdiden çok tesekkurler...

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


Meowwow

arkadasimin kizlari kullaniyorlar ahsap olani ama ayaklarinda plastik kaliplar var. sandalyeleri de ahsap. 4 yasindalar hala kullaniyorlar. yemek yemek, oyun, kitap okumak, resim cizmek icin kullaniliyor. gordugum kadari ile temizlemesi kolay (yemekten sonra). cocuklarin masayi cizmelerine izin yok ondan boya kolay temizleniyor mu bilmiyorum.

bazen evlerinde parti veriyorlar, cocuklar o masanin etrafinda toparlanip oynuyor.  bizde onlari mutlu mutlu izliyoruz :)


aysudezafer

kızımın doktorunun muaynehanesinde var. ikea masa ve sandalye. doktora jer gittiğimizde oturur, oynar. ben de eve alacağım.ikea mahmut masa ve sandalye diye geçiyor.


revve

Arkadaşımın çocuğu 6 yıldır kullanıyor..bir çocuk için 6 yıl gayet iyi bir süre :)
Bizde geçen kış aldık..gerçekten çok kullanışlı..kızımın herşeyi :)


silky

Biz ahsap olanlardan aldık. Kızım uzerinde puzzle yapıyor, kitap bakıyor vs. fakat ahsap aldıgımıza pisman olduk. Oturunca ayaklarının sandalyenin kenarına gelen kısmı kıpkırmızı oluyor. orada rahat edemiyor, bu nedenle plastik bir sandalye almayı dusunuyoruz. ahsaplarını degil de plastik olanlarını tavsiye ederim.irmiksmum

ikea antilop mama sandalyesi plastik olması bence paha biçilemez bir özellik:) ben gittiğim yerlerde deneyimlediğim kadarıyla chicco tarzı sandalyelerin temizlik ve hantallık konusunda ciddi sıkıntıları var:(


Siliniyor, yıkanıyor az yer kaplıyor anneanneye babaanneye yazlığa heryere aldık bizde üstelik 4 tane almamıza ragmen bir polly etmedi fiyat:) yalnız dikkat etmeniz gereken nokta içinden ayaklarını çekerek çıkıyor benim kızım sırf bu güvenlik zaafı yüzünden aynı kriterlerdeki stokke mama sandalyesini önerebilirim. Tabi o kadar para vermek isterseniz:)


dilara

minimum plastik yanlısı biri olarak ikeanın ahşap masa sandalyelerini 1 yıldan uzun süredir kullanıyoruz. çoook da memnun(uz). evet üzeri boya oluyor ve kimisi çıkmıyor ama niye olmasın ki, bilerek de yapmıyor zaten.

bu arada yemek yeme yakın bir geçmişe kadar ikeanın antilop mama sandalyesinde -plastik- oluyordu, çünkü masada yemeye konsantre olup yeme şansı sıfırdı. ondan da çok memdundum, prtaik, hafif, yıkaması kolay. şimdi de güç bela normal masada oturuyor yemek için.


iflah_olmaz

şimdi bende ahşap mı mammut mu alsam diye düşünüyordum.mammutlar 2 katı pahalı ahşaplardan.ama silinebilirlik falan iyiymiş.


dilammm

Kesinlikle mamutları öneririm. Silmesi, taşıması çok kolay. Sanırım ahşap sandalyelerine göre mamutlar biraz daha genişler, çok uzun zamandır düşmeden oturup kalkıyor kızım.


guven

Cevaplar icin tesekkurler mama sandalyesi değil normal küçük boy çocuk sandalyelerini sormuştum... 


 
Mammutlar sanırım daha çok tavsiye edildi, peki oturup kalkarken veya otururken yan devriliyor mu? Biz migrostan bir tane katlanıp açılan bir sandalye aldık, ne yapacak bakalım diye, otururken kolayca yana doğru devriliveriyor, bir küçük kaza yaşadık bile... 

Birde tabure değil, sandalye daha kullanışlı değil mi?


Cevaplamak için Üye ol