Sorun kayınailem, acaba abartıyor muyum?

Smryna06 soruyor: 0

Evlendiğim günden beri zaten onlara çok ısınmış değilim, hele hele kayınvalidem ile pek anlaşamayız, anlaşanlara kendi annesi gibi görenlere çok özenirim. Benim kayınvalidem hala oğlunu kıskanır benden şimdilerde de kızımı kıskanır oldu, herkesin yerinin farklı olduğunu hala anlayamadı.

Neyse bu uzun hikaye, birçoğunuz aynı şeyi yaşıyordur ve biliyordur. Normalde iletişim kurmayı hiç tercih etmeyeceğiniz kişilerle aile olmak zorunda kalmak çok zor.

Eşimin anne babası bekar oğullarının yanında kalıyorlar ve aynı şehirde yaşıyoruz. Yaşadıkları semt bizimkine sadece yarım saat uzaklıkta, ama bizi ziyarete geldikleri her seferde ( ki genellikle cuma akşamı oluyor bu ziyaretler ) evlerine dönmek yerine kayınbiraderim de dahil olmak üzere bizde kalıyorlar. Pazartesi sabahına kadar. Çekirdek aile olarak zaman geçirebileceğimiz günlerde hep bir aradayız ve en fazla 2 hafta ara ile bu tekrarlanıyor.

Kızımla ben şimdi başka bir şehirdeki ailemin yanına geldik. Eşim evde yalnızdı ilk günler , şimdi ailesi de evimize gitmişler birkaç gündür ve sanırım ben dönene kadar da oradalar. Bir tarafım aman ne olacak kalsınlar derken diğer tarafım daha baskın olarak bundan çok rahatsızlık duyuyor, mahremiyetime saldırı gibi görüyorum. Evin hanımı yokken bir evde kalmak çok yanlış geliyor.

Durumu eşimle konuştuk hatta tartıştık dün, bugün değişen bir şey yok. Anne babam evimde kalamaz mı diyor eşim. Ona görümcemi örnek gösterdiğimde ve empati yapmasını istediğimde sessiz kalıyor, sizce ben mi abartıyorum, siz olsaydınız benim gibi rahatsız olur muydunuz, nasıl aşabilirim bu sorunu?

Teşekkürler.

Bu soruyu cevapla


Henüz cevap yazılmamış. İlk cevaplayan sen ol.

Cevaplamak için Üye ol