Sırtındaki kızarıklıkların sebebi

ColukluCocuklu soruyor: 4

Merhaba,
Bugün de ne çok sorum var:) uzun zamandır bebeğimin sırtında kızarıklıklar görüyorum ama sürekli değil ara ara oluyor özellikle banyo sonrası daha da dikkatimi çekiyor alerji gibi durmuyor çünkü sadece sırtında oluyor. kıyafetlerinde omo baby ve dalin yumuşatıcı kullanıyorum bunlardan kaynaklanıyor olabilir mi?

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


sari_civciv

bizim de alerjik bir cildimiz var sıklıkla kızarıyor ..  doktor çamaşırlarını yıkarken sadece sabun kullanın  omo baby olsa da yine de bir deterjan dedi ve bol bol yüksek ısıda ütülememizi önerdi  yumuşatıcı da kullanmıyorum. beyaz tenli bebeklerde olabiliyormuş


fatma_berra

dalim kızımın bebekliğinin ilk aylarında yüzünde alerji yaptı.çok can sıkıcıydı.eczacımızdan duyduğuma göre dalin markasının içeriğindeki maddelerde oynama yapmışlar.bana çok ta sağlıklı olmasığını söyledi ve hemen bırakıp bütün temizlik ürünlerini sebamede çevirdim.çok şükür geçmişti.ve birdaha dalinin hiçbir ürününü evime sokmadım sokmamda.farkındaysanız dalinin fiyatları baya bi düştü.


zen

fatmaberra nın da dediği gibi dalin bizim bebeğimizin yüzünde de kızarıklıklar yapmıştı. banyo sıklığınız nedir sevdayaşar? biz sariya zehranın banyosunu birkaç gün geciktirdiğimizde de fafif kızarıklıklar oluyor sırtında ve banyodan sonraki gün geçiyor. ben banyo yapmamasına bağlamıştım.


ColukluCocuklu

şuan havalar soğuk olduğu için 2-3 günde bir yaptırıyorum hasta olmasından korkuyorum çünkü bundan olabilir mi acaba? dalinle ilgili söylediklerinizi ilk kez duydum:( hemen bırakıyorumCevaplamak için Üye ol