hangi sütü alıyorsunuz?

hande soruyor: 8

Antalya'da günlük süt bulmam çok zor oluyor. Bir ziraatçi olarak kapı sütlerinin nekadar antibiyotik içerdiğini bilmem ve genelde de yağı iyi para ettiği içinde kaymağını ayırdıktan sonra sattıklarını gördüğüm için asla almıyorum. Etrafımda birçok inek sahibi olmasına karşın inekleri ölmesin diye bilinçsizce içirdikleri ucuz ve zarasız sandıkları ilaçlar beni korkutuyor. Tabi marketlerde satılanların nasıl olduğunu da tartışma konusu. Belki psikolojik tatmindir ama genelde bulursam keçi sütü veya pınar organik alıyorum ama doğal günlük süt almanın bir yolu varmı??

Bu soruyu cevapla


28 Cevap


bora

saol handecim, şimdilik vakit oldukça siteyi kurcalıyorum, neler var neler yok:)


apsuwa

Merhaba şimdiye kadar okuduklarıma göre 2 yaş annelerinin çoğu inek sütüne geçmiş bile..

Oğlumuz prematüre doğduğu için süt sorunumuz oldu o yüzden doğduğundan beri milupanın sütünü içiyoruz...vitamin, minarel ve koruyucuğu açısından 3 yaşına kadar bırakmayı düşünmüyorum.

Bir yandan hiç olmazsa pastörizemi, uht,günlük sütmü tazemi bayatmı kaygımda olmuyor.

Sadece mil.alternatifi sürekli temin edebileceğim keçi sütü bulabilirsem 3'den de önce geçebilirim.Eskiden fazla yoktu şu sıralar çok gündemde keçi sağmanları çoğaldı..


fturkmen

pınar organik yada pınar devam sütü,çok severek içmiyor ama bende çok zorlamıyorum,akşamları yatmadan önce sütlerin en küçük boyundan pipetle içmek istiyor.


berennaz

pınar organik kullanıyordum

ama hipp yeni bir süt çıkarmış çok sevdi
kzıım  şimdilik onu kullanıyoruzADA Süt konusunda kafam çok karıştı... pınar organik içiyorduk ( kaynatarak ) , fakat pastörize değil uht olduğu için tüm vitaminleri ve yararlı bakterileri ölüyor, boşuna midesini şişiriyorsun çocuğun dediler. Bir de üzerine kaynattığım için hiçbirşey bırakmıyormuşum. Hatta güldüler bana. : (

  Günlük süte geçtik, pastörize daha faydalı diye ... kaynatmayı da bırakmıştık. Ama şimdi buradan okuyunca içim bulandı... kaynatmalı mı kaynatmamalı mı arkadaşlar ?


Ulku

gunluk sut ve uht sut hakkinda bildiklerimizi tunam10 su baslikta altust etmisti.
bunu ogrendigimden beri uht sutu pastorize sute tercih ediyorum.

ilacsiz, dogal otlarla beslenen ineklerin kaymagi alinmamis sutlerini temin ediyorum. kendim tam anlamiyla guvendigimden ilk tercihim buradaki acik sutler oluyor. onu o hafta temin edemediysem kay'in uht keci sutunu aliyorum.


ADA


 çOK FAYDALI BİLGİLER VAR VERDİĞİNİZ BAŞLIK ALTINDA GERÇEKTEN AMA KAFAM YİNE DE KARIŞTI. gÜNLÜK SÜT MÜ ? UHT Mİ ? SONUÇ NE OLMALI ?


Ulku

gunluk sut yerine uht kullanin, deniyor.Cevaplamak için Üye ol