kaşıntı

selmin soruyor: 4

Kızımın anal bölgesinde kaşıntısı var ne yapabilirim? Doktora gittik bir iki krem verdi ama geçmedi.Biri tüm vücudu için (emolium) bu kremle ilgili bir sorun olmadı hafif kaşıntı ve kuruluğunu gideriyor ama anal bölgesi iyileşmiyor. Daha önceden vermiş olduğu klobetazonlu kremi kullanınca geçiyor ama onuda kullanmak beni çok endişelendiyor ne yapabilirim.?  

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


GulcanDeniz

Benim oğlumda da olmuştu.
Doktora gösterdik "kendiliğinden geçer, poposunu kuru tutun, bezini sık değiştirin. Bu yaşta parazit olmaz" demişti.
Sizinkinin nedeni ne acaba?
Ekzama olabilir mi?


selmin

Bu kaşıntı yüzünden önce bezini değiştirdik (prima) bezindeki aloveraya karşı alerjisi varmış bunuda da niveanın aloveralı kremi kullanınca fark ettim.Bezini değiştirince sorun kesilmedi ve tuvalet eğitimine başladık 18. ayında alıştık kızımda çok yardımcı oldu galiba kendide istiyordu, ama sorun devam etti .Doktora gittik bi çok kez en sonunda mantar için bir krem (nizoral)verdi ama 7 gece dışında kullanmam gerekiyormuş akıntı yada çiş yapamama problemi yok ama kaşınıyor fazla kaşıyınca tahriş ediyor bilemiyorum . 


baharb

bol sekersiz yogurt yedirmeyi deneyebilirsiniz her gun. yogurttaki bakteriler barsak florasindaki mantarlara karsi koruyucudur. ev yogurdunda daha aktif olur faydali bakteriler. yahut activia tarzi yogurtlar deneyin.
fazla sekerli yiyecek yiyorsa ise zararli bakteriler ve mantarlar urer.
mumkun oldugu kadar da popoyu acik/havadar tutmaya calisin yahut pamuklu don giysin, tuvalet egitimine de faydasi olur.


selmin

Öncelikle teşekkür ederim.Yoğurdu çok seviyor bu deneyeceğim.Kullandığım çamaşırları zaten pamuklu ve ben hepsini ütülüyorum ama biyerde bişeyleri yanlış yapıyorum galiba bi türlü bulamadım.bilgi için tekrar teşekürlerCevaplamak için Üye ol