6 AYLIKKEN KAÇ KILODAYDINIZ?

kuzey_mania soruyor: 10

27 HAFTAYA GİRDİK , ÇOK ŞÜKÜR:)) AMA 14 KILO ALDIM DR, ÇOK FAZLA DEDİ DİYETİSYENE YÖNLENDİRDİ BEBEGİM 1- 2 HAFTA ÖNDEN GİDİOMUS SU ANDA 900 GR CİVARI 15 GÜN SONRA KONTROLÜM VAR , DOKTORUM BEBEK 1300 KG DAN FAZLA OLMAMALI DEDİ?
BENDE DİYETİSYENE GİTMEDİM TABE VERECEK Bİ LİSTE ONU YEME BUNU YEME BEN ZATEN ŞEKERİ VE BEYAZ PİAVDI MAKARNAYDI DONDURMAYDI CİKOLATAYDI VS IVIR ZIVIRLARRI  KESTİM KİRAZI BİLE SAYI İLE YİYOM :(( AMA 25 KILO ALAN VAR TAMAM 5 KILO ALAN HATTA E.ŞALLI GİBİ 1 KILOCUK ALANDA VAR ...YANİ BENİM KILOM ANORMAL OLMAMALI Dİ Mİ? :D SONUCTA BEBEGİMİ BESLIORUM İŞTE NESİ KÖTÜ BUNUN..(Kusura bakmayın büyük harfle yazmısım ama shift f3 den ceviremedim )
58 İidim 72 oldum:)

Bu soruyu cevapla


32 Cevap


satrun

Hamileliğimin ilk üç ayında bulantılar yüzünden 3 kilo verdim.Ancak sonra büyük bir hızla kilo almaya başladım.Tabak tabak dondurmalar, makarnalar ne bulursam yiyordum ve doyduğumu hissetmiyordum.Hamileyim ya iştahım açık bahanesinin altında tatlı, tuzlu, hamur işi ne varsa ve her saat yemeğe başladım.Moralim bozulmasın diye kaç kilo aldığımı hesaplamıyordum bile.Henüz beş buçuk aylık hamileyken insanlar son ayımda olduğumu zannetmeye başlamışlardı ve 24. hafta geldiğinde ne yazık ki hamilelik şekeriyle tanışmış oldum.Şimdi 28. haftamdayım.Diyetisyen kontrolünde diyete başladım ve düzenli olarak şekerimi ölçmem lazım.Bazan iyi ki şeker çıkmış diyorum çünkü diyetim tamamen bebeğime faydalı gıdalarla beslenmem üzerine kurulu.Ödemlerim azaldı ve tartıda 3 kilo vermiş olarak görünüyorum.Özellikle en çok kilo alınan son aylarda daha kontrollü olmak psikolojik açıdan ne kadar zor olsa da doğumdan sonra faydasını göreceğime inanıyorum.Mutlaka şeker çıkması gerekmiyor.Size  hamileliğinizin son döneminde pirinç, şeker, beyaz un, tuz, patates, pişmiş havuç ve konserve mısırı hayatınızda kontrollü tüketmenizi daha çok meyve, süt ürünleri, et, sebze ve tam tahıllı ürünlere, daha çok doğal ürünlere yönelmenizi öneriyorum.Nasılsa doğumdan sonra üzerimize mutlaka fazla kilo yapışacak.Ne kadar az yapışırsa o kadar vermesi de kolay olur.


melusina

29. haftamda 5 kilo aldım
ama  zaten 7-8 kilo fazlam vardı hamile kaldığımda
ne kadar az alsam iyi o sebeble
bebeğin kilosuna da çok iyi dedi doktorum
şansıma yaz olması nedeniyle sebze-meyve ağırlıklı besleniyorum


cassiopeia

bende 25. haftamı bitiriyorum ve 8 kilo aldım.ilk 5 ay 5 kilo almıştım bu son bir ay ne olduysa 3 kilo birden aldım.Öyle çok da yemiyorum ama neyse bebeğim sağlıklı olsun da


perihan

20.haftadan sonra füze gibi farketti benim karnım, bebeğin de kilo alımı hızlanıyor.


perihan

20.haftadan sonra füze gibi farketti benim karnım, bebeğin de kilo alımı hızlanıyor.cassiopeia

normal yani içim rahatladı yoksa bu çarşamba kontrolüm var doktordan fırça yiycem diye korkuyodum :P


nisa06

ben de 6.ayda 2.2 kg almıştım toplamda 6.1 kg ile hamileliği bitirdim.bebeğim de 3.1 kg doğdu.


Yasemina

Nisan supersin

Nitekim ben 8 kilo almama ragmen kızım 2.700 dogdu
Allah vergisi galiba az kilo alıp besili cocuk dogurmakrana_defne

Ben zaten tosun olduğum için hamileliğimin başından beri dikkatli yiyorum. (74 kg ile hamile kaldım).
İlk 3 ayda nerdeyse hiç bulantım olmadığı için, o aylarda başladım kilo almaya. 4.ayda bir diyetisyene gittim, ancak kadın benim yediklerimin yaklaşık 1,5 katından oluşan bir liste verip, hayatıma da pek saygı göstermeyince vazgeçtim, kendim dikkatli yemeye devam ediyorum. Şimdiye kadar 8 kilo aldım, bakalım kaçla bitiricem?? :) 


cassiopeia

8 kilo mu daha ne istiosun ben 11 kilo aldım bakalım kaçla bitiricem :((Cevaplamak için Üye ol