4 aylık bebekleriniz kaç kilo? ek gıdaya geçtinizmi?

nurturia soruyor: 7

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


sedaozkan

Kaç kilo ki bebeğiniz? Ben doktorumuzu değiştirdim çok rahatım.Kilo milo umurumda diil şu an, mutlu mu, huzurlu mu, uykusu da fıstık mı? Hiç önemli diil bence.
Ha ilk doktorumuza kalsa ek gıdaya çoktan geçtiğimiz gibi, mama takviyesine de başlamıştık. Ben altı ayı doldurmadan vermek taraftarı diilim ek gıda falan. Böyle mutluyuz.


Meowwow

benim oglum 5.5kg du, biz 4 haftalik oldugundan beri ona ek mama veriyorduk, ek gidaya 6 aylikta basladik. hala kilosu 45nci percentile'da yani su an kilo su normal ama o zamanlar 10ncu percentileda idi. doktorumuz endiseli degildi.

meyva suyu ile kilo almasi zor, meyvenin kalrisi mama veya annesutunden cok daha dusuk. doktorunuz kilosu konusunda endiseli degilse merak etmeyin. 


gamze_yavuz

benim oğlum 3600 gr doğdu şu an da 7600 gr, boyumuz da 66 cm doktor iyi gidiyor dedi ama diğer bebeklerin kilosu nasıl bilemiyorum ama..


yasemin_703

bence kilosu gayet iyi benim bebeğim de 6.5 kg. 2.5 kg doğmuştu


momoveannesi

3450 gr doğdu. 4. ay sonunda 6355 gr. Sizin bebeğinizin kilosu iyi bencede.


nidaural

benim oğlum 4.5 aylık oldu, kilosu 6.500 boyu 64 cm. 2.5 aylıkken sütüm kesildi ve mama ile beslemeye başladım, 2 haftadır bir kaç kaşık elma suyu ve bir haftadır bir kaç kaşık yoğurt veriyorum. Sorunumuz ise 2 gündür kesinlikle biberonu ağzına sokturmuyor, yüzünü çeviriyor. bugün doktor kaşık maması vermemi önerdi hemen aldım denedim gayet güzel yedi. ancak davam sütü içmeye devam etmek zorunda, sadece ek gıdayla besleyemem ki. ne yapacağımı bilemiyorum. sanırım diş de cıkaracak çünkü bu aralar cok huysuz, elleri sürekli ağzında, uyku düzeni bozuldu. bazen sinirden cenemi ısırıyor, yüksek ateş de cabası :(


oykm_08

kızım 3600 doğmuştu, 4. ay kontrolümüzde 6200 kilosu, 63 cm boyu. önceleri boyuna veriyodur diye kiloyu takmıyodum ama bu ay yine sadece 600 gr almış boyu da 1 cm uzamış. memede 15 dk zor duruyo 2,5-3 saatte bir emiyo, bazen 5 saat emmiyo kaşıkla veriyorum sütümü. eller sürekli ağızda diş telaşı başladı diye düşünüyorum )): Cevaplamak için Üye ol