Hipp sıvı devam sütü

barok soruyor: 4

merhaba, hipp sıvı devam sütü kullananlar var mı ? plastik şişe de 250 ya da 500 cc satılanlardan bunlar açıldığında hemen tüketilip kalanı atılıyor yoksa açılan şişe 24 saat içinde mi tüketilip kalanı atılıyor acaba?  

arkadaşım 24 saat içinde açılıp kullanılabiliyor diyor ben de kutularda sanki paket açılınca hemen tüketilecek gibi okumuştum. kesin öğrenmek istedim.

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


metitonunannesi

merhaba, doktorumuz der ki; kutu mamalar süttozundan başka birşey değildir ve devam sütleri de uzun ömürlü olması sebebiyle bir takım işlemlerden geçirilir. çocuğunuza verebileceğiniz en faydalı şey "günlük süt"tür! bunun üzerine diğer herşeyi bırakarak günlük süt vermeye başladım oğluma. o zamana kadar sadece milupa mamalar ve devam sütleri faydalıdır sanıyordum. hatta inek sütü bir yaşından önce önerilmiyor diye asla vermiyordum. sonra doktorumuzu değiştirdik (iyi ki de değiştirdik!) ve çocuğumuz için ne müthiş bir gelişim başladı anlatamam. boyu ve kilosu hep olması gerekenin önünde gitmeye başladı, çocuk enerjik, aktif ve çok daha öğrenmeye açık bir hale geldi. değiştirdiğim tek şey günlük süt olduğundan, ben buna bağlıyorum. diğer tüm gıdalarını aynı veriyordum çünkü. günde 500 ml süt alıyor şimdi ve içim çok rahat... sevgiler.


barok

1 yaşına gelince biz de başlıycaz inşallah , ama şimdi geceleri uyuma sorunumuz olduğundan günde bir kez alıyo  oğlum devam sütü


barok

hipp den aldığım cevaba göre açıldıktan sonra 36 saat buzdolabında muhafaza edilebilirmiş. Ama aynı iki kutuda farklı bilgi yazması çok enteresan ,  gayri ciddi ve böyle bir firmaya yakıştıramadığım bir durum , bunu bir tek ben mi fark ettim acaba :) 


doruksahin

milupa devam sütü ne işe yarıyorCevaplamak için Üye ol