grip ve iştahta azalma

salome soruyor: 3

ikizlerim sırayla grip oldular.buna bir de kızımın diş çıkarması eklenince yemek saatleri iyice kabusa döndü..tüm günü su veya süt içerek geçiriyorlar.başka bir şey verince tükürüyorlar.bunun bir alışkanlık haline gelmesinden korkuyorum..acaba boğaz ağrısı yüzünden mi katı gıda almak istemiyorlar? bu dönemi nasıl atlatacağız?

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


ra_she_de

korkmayın hastalıktan sonra normale dönerler. oğlumda bronşiyolit geçirmişti 13 aylıkken ağzına hiçbirşey sokmuyordu sadece emiyordu. hastalıkta çok normal demişti doktorumuzda. sıvı tüketimi önemli su ve süt içiyorlarsa iyi. umarım sağlıklarına kavuşurlar hemen.


Aysegul_

aynen aynen. her diş çıkarma ve ateşli hst zamanı iştah gidiyor. ve ben her seferinde kalıcı olacak sanıyorum moralim çok bozuluyor. sonradan yavaş yavaş düzeliyor. şu an yine hastayız ama toparladık sayılır. ve daha yeni yeni ağzını açmaya başladı yiyeceklere (ki bir hafta oldu) hatta bu sefer abartıp emmek dahi istemedi. ben memeyi açıp meme meme deyince çocuk geri kaçıyordu :)) bugün emdi çok şükür. ama hep düzelse de sanki eskisi gibi olmuyor gibi geliyor bana. zira 9. aya kadar kilo konusunda çok iyiyken 9.aydan itibaren 6 diş çıkardık 3 hastalık geçirdik ve son 4 ayda 400 gr aldık.


salome

maalesef benimkiler emmiyor:(( sütleri hazırlayıp içmediklerinde dökmekten gına geldi..
sahi mamaları hazırladığınızda üzerinden kaç saat geçince döküyorsunuz..Cevaplamak için Üye ol