Dil altı bağı

Ezgi_ soruyor: 1

Duru'nun doğuştan dil altı bağı var. Götürmediğimiz doktor prof. kalmadı. Hepsi farklı farklı şeyler söyleyince kafamız karıştı, çocuğun dil altı bağı hala duruyor. Biri 40'ı çıkınca keseriz dedi, diğeri hiç gerek yok dedi, bir diğeri 2 yaşına gelince ancak anlaşılır kesilip kesilmeyeceği dedi... pufff... şimdi ağzını aça aça gülünce dikkatimi çekiyor. Kendi doktorumuz eğer dilini dışarı çıkarabiliyorsa kestirmeye gerek yok dedi. Maşallah Duru bir dil çıkarıyor, nerdeyse göğsüne değecek:))) Yani bu anlamda bir problem yok da, konuşmaya başlayınca bazı harfleri söylemekte zorluk çekerse, kesilmesi gerekebilirmiş.
Bir de yeni doğduğunda incecik bir zar olan bağ, şu anda kemikleşmiş bir parça. Yani küçükken 10 saniye sürecek olan operasyon, şu an nerdeyse ameliyat kategorisine giriyor. Bu tecrübeyi yaşamış annelerden öneri bekliyorum........

Bu soruyu cevapla


11 Cevap


burcubrsn

:))) ay çok güldüm...vala oğlan anası olmak da zor ezgicim..ben de bi an olsan kollarımın altından ayrılmasın istiyorum, ileriyi düsündükçe fena oluyorum:)
Hani kız annelerinin hassas olması tamamda bana noluyosa:)
Cevaplamak için Üye ol