Anneler yardım!tatilim geldi:(

ayseuze soruyor: 5

arkadaşlar, içim daral daral daralıyor.iki gün sonra 36. haftamı dolduracağım.geçen sene şehir değişikliği ev taşıma derken tatilim yandı, ondan önceki senede ailemdeki sağlık sorunlarıyla uğraştım.denize girmek nasıl bir his hatırlayamıyorum şu an  ve kumsal gevşekliğine ihtiyacım var . gün doğarken kumsalda yürüsek ve gece.sürekli hayal kurup duruyorum.rüyalarıma giriyor resmen. çalışmaktan da çok yoruldum.eskişehirdeyim şu an haritalara bakıp en yakın neresidir nasıl yırtarım acaba diye bakıyorum.gidilir mi ki acaba diye soruyorum kendikendime:(ama oturup kalıyorum sonra.ne varki illa buradaki doktorumda mı doğuracağım diyorum mesela izmire gideyim orada doğrurum, ama eşimde ya normal yanlısı olmazsa doktor diyor:(anlayacağınız kafam karışık, canım sıkkın, doğum yaklaştı ama 4 hafta sonrada olabilir?off off bi fikir verin lütfen otur oturduğun yerde, yol iyi gelmez sana mı dersiniz yoksa nerde olursa doğuracaksın nasılsa topla pılını pırtını çık tatile mi dersiniz?doktorumuda çok seviyorum ve güveniyorum ama öyle veya böyle doğuracağım zaten başka doktor yapamazmı?yardım lütfen mantığım devredışı galiba:(

Bu soruyu cevapla


25 Cevap


gokkusagim

dogumdan sonra minikle tatil daha zor olur iyisimi şimdi gitmeni öneririm. tabi tercih sizin


HANCAN

Hanimlar ayseuze kararini vermis bence artik "bence soyle yap" demeye hacet yok ne dersiniz? Ayseuze size doguma kadar keyifli gunler ve saglikli bir dogum dilerim. Bir avazda insallah. ..


ayseuze

hepinize teşekkürler:)


tiara

iyi bir karar vermişsiniz. 

imza: 35+6'da doğuran anne


albatros

Bence de doktorun izin veriyorsa dinlenmek iyi gelir.. Hastaneye kısa sürede ulaşabileceğin bir yerde dinlenmek gibisi yok:) İlk hamileliğimde ben de 36'da 2 saat uzakta bir arkadaşımın yazlığına gitmiştim. Çoook iyi gelmişti. Özellikle karın şişince, denizde ağırlığını hissetmeden yüzmenin,hareket etmenin rahatlığı büyük..Doktorum sadece deniz suyunun temiz olması, çok soğuk olmamasını önermişti. Soğuk su zamanına yakın erken doğumu tetikleyebilirmiş..
Doğumdan 2 ay sonra da mecburi bir tatile çıktım, o daha zor geldi bana. Zaten koşturma, dakikanın dakikanı tutmaması gibi durumlar varken, serin su sütün akışını da azaltıyor. Uzanıp dinlenme fırsatın da, rahat rahat yüzme fırsatın da olmuyor.
Ben doğum öncesi tatili , doğum sonrasında da eve kapanmak yerine dışarıya çıkıp hava almayı tavsiye ederim.
bu arada benim de tatilim geldi,30. haftada kefken, sedef adası vs. olmasa zar zor duruyorum İstanbul'da  :):)
Cevaplamak için Üye ol