gece beslenmesi

ColukluCocuklu soruyor: 3

arkadaşlar merhaba,
bu konuyla ilgili sorularda cevabını bulamadım.  kızım anne sütü almıyor, 6 buçuk aylık ve ben gece beslenmesini bıraktım gibi birşey. ama şöyle ki akşam 8 bucuk gibi yiyip yatıyor ve sabah 7- 8'e kadar uyuyor yani arada uyansa da tekrar uyuyor suyla falan idare ediyor çok zorlamıyor mama yemek için. 12 saat açlık çok mu fazla?? içim rahat etmedi sizlere sormak istedim.

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


julyasia

sevdeyasar benim kızımda 7 aylık. 1 haftadır gece yemek yemiyor. zorlarsam da uykusu açılıyor daha da uyumuyor. akşam 7-7,30 gibi 200 cc muhallebisini içirip yatırıyorum. sabah 8,30 da kahvaltısını ediyor. acıktığını düşünmüyorum çünkü aç kalınca deli gibi ağlıyor. sanırım yetişkinler gibi gece acıkmamaya başladılar.  2 gündür mama için zorlamıyorum su içip geri uyuyor.


ikicocukannesi

sevdeyasar,

ilk uc ayda takibimizi yapan dr'lar uyanmıyorsa siz kaldırın ve emzirin zira aclıktan kan sekeri duser uykuya egilimleri artar diyorlardı. oyle yapmıstık.

uc ayı devirdik kilo alımında sıkıntı yasamadık tartıda da sorun cıkmayınca dr'a sordugumda dr kaldırma bolme uykusunu demek ki doyuyor demisti.

tartıda sıkıntı var mı?
kilo kaybı?

yoksa uyumayı seviyordur:) uyusun da buyusun diyorum:)

selamlar.


ColukluCocuklu

asyasli ve iça cevabınız için teşekkür ederim rahatlattınız beni, dün gece kafama takıldı çocuğa gece beslenmesini bıraktırmak için o kadar uğraştım ama bırakınca da acabalar başladı bende.
eminim anneler beni anlar annelik=paranoya= dert üretme:)  iça kilosu falan yerinde maşallah herşeyi normal ilerliyor o zaman uyusun da büyüsün gerçekten.
sevgiler:)Cevaplamak için Üye ol