15-36 kg arası oto koltuğu tavsiyesi

uzaylianne soruyor: 9

merhabalar kızım için yeni bir oto koltuğu almayı planlıyorum 15-36 kg arası kaliteli-güvenilir oto koltuğu tavsiyelerinize ihtiyacım var

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


ronaansi

Araba koltuğunda bizim seçimimiz Orbit Baby'den yana oldu. Çünkü puseti de Orbit Baby.
Ama araştırmalarım sırasında RÖMER'in en iyisi olduğunu duymuştum: güvenlik açısından. Sonra mağazada yerinde inceledim.
Römer Duo Plus Isofix'i gösterdiler. Yalnızca arka koltuğun isofix barına geçirilmesi bize çok yeterli gelmedi. Elle sağa sola oynayabiliyordu. Sonra Römer'in Safefix Plus modelini gösterdiler. Onu gördükten sonra bir öncekini tercih etmek mümkün değildi. Bu modelde koltuğu yere de sabitleyen bir aksam kurmuşlar ve gösterdikleri videoda bu modelin diğerine göre kaza anında daha sağlıklı sarsıldığı gösteriliyordu. Fiyatı daha yüksek tabii.
Orbit Baby ile bu modelin arasında nasıl bir fark olduğunu söyleyemiyorum. İkisi birbirinden çok farklı: arkaya dönük olarak kullanabiliyorsun; kendi bazasını da alırsan, isofixe gerek kalmadan sabitleyebiliyorsun; pusete takıp çocuğu gezdirebiliyorsun gibi gibi.

RÖMER üzerinde araştırmalarını derinleştirebilir, önceliklerine göre ne alacağını belirleyebilirsin.
Kolaylıklar.


uzaylianne

ECE R44/04 Avrupa araba güvenliği standartları onaylı olması en önemli önceliğim net üzerinde yaptığım ön araştırmada sadece bir kaç markada bu sertifika olduğunu farkettim. Römerin aradığım özelliklerde ki oto koltuğunda  ise bu sertifika ile ilgili açıklayıcı bir bilgiye ulaşamadım.

orbit babyide aklımın bir köşesinde olacak
Teşekkürler.


GulcanDeniz

Merhaba, ben de dünyanın en güvenli oto koltuklarından birinin Maxi Cosi olduğunu okumuştum. Bu da düşünülebilir.


enna

benzer sıkıntıyı da dün biz yaşadık. gittiğmiz mağaza da içimize sinen güvenlikte bir ürün bulamadık. hala kafam karışık. Acaba sorunun ilk soruluşundan bu yana oto koltuğu alan oldu mu?Ulku

bir arkadasimin bu sorunun cevabina ihtiyaci oldu.
arastirip kullanan ve marka soyleyebilecek olan var midir?


iremyavuzisik

uzaylı anne,

Graco modellerinde vardır, yok mu. Nette graco nun arkasız, yukseltici koltugunu gordum, gayet makul ve de isimizi gorur gibi . ancak tabii bir cocuk icin pek de havalı degil.. oglum kabul eder mi bilmem? Bu arkasız koltugun 44.04 belgesi vardı.
Bir karar verip aldınız mı? Aldıgınız model ne? Ben de buyuk ogluma arıyorum.

Selam,
 iremyavuzışık


tuba_b

yükseltici koltuklar baş-boyun koruması sağlamadığı için Kuzey Avrupa ülkelerinde kullanılmıyor. Bildiğiniz üzere Kuzey Avrupa çocuk oto koltuğu güvenliğinde en üst seviyede. Bazı önde gelen koltuk üreticileri de yükseltici koltuk üretmiyorlar. Bu nedenle tercihlerinizi yükseltici koltuk yerine grup 2/3 olarak adlandırılan grup ürünlerinden seçmenizde fayda var. Çünkü 12 yaşa kadar çocukların baş-boyunları daha özenli korunmaya ihtiyaç duyar. 

Tercihlerinizi belirlerken ürünlerin  çarpışma testlerindeki başarıları sizin için referanstır. ECE R 44/04 üretim standardıdır ve zaten  olması gerekir. Seçeceğiniz ürünün toplatılmak üzere geri çağrılıp çağrılmadığını (recall car seat list) kontrol edebilirsiniz. Eğer  çağırıldı ise, hangi model için toplatılmak üzere geri çağırıldığını ve çağırılma sebebinin ne olduğunu da bu listelerden bulabilirsiniz.

daha detaylı bilgi isterseniz yardımcı olabilirim. bana besafe@karmacorp.com mail adresimden ulaşabilirsiniz.


iremyavuzisik

cok tesekkurler tuba_b, birazdan mail atacagım


Deniz06

Recaro'ya bakmanızı tavsiye ederim. Firma aynı zamanda yarış arabası koltuğu yaptığından güvenlik konusu onlar çok hassas. Yukarıda bahsedilen bütün sertifikalara da sahip.


Cevaplamak için Üye ol