Avent (elektrikli.manuel,pilli) süt sağma pompası

asyagezgini soruyor: 6

Avent pompa  kullanıp da memnun kalmayan var mı?Göğüse oturması gereken kısım tam olarak oturmuyor (huni) , dolayısıyla elimle makineyi düşmemesi için sürekli tutmak zorunda kalıyorum.Bir de süt sağımı sırasında süt , sürekli masaj yastığına doluyor,bunu engellemek için de sürekli öne doğru eğilerek oturmak zorunda kalıyorum.Bu da tahmin edersiniz ki çok rahatsız edici.Daha önce başka pompa hiç kullanmadığım için çekim gücünü de kıyaslayamıyorum fakat buna rağmen çekim gücünün kötü olduğunu düşünüyorum.Çünkü makinanın hiç süt getiremediği bi anda sağmayı bırakıp elimle sağmayı deniyorum ve makinanın 20 dakikada getirebildiği süt miktarı elimle sağdığımda birkaç saniye içinde geliyor.Kısacası ben avent pompadan hiç memnun kalmadım.Ürünü iade etmek istedim ama o da maalesef mümkün değimiş.Bu durumda napabilirim tavsiyesi olan varsa sevinirim.

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


neyse

Açıkçası çekim gücü bence de kötü.. Bende manuel lansinoh var, 35 liralık makine. Çok daha iyi sağdığını düşünüyorum. Aventle 40 dk uğraşıyorum 60 cc, zorla 80 ancak çıkıyor..


asyagezgini

Memedeki sütü tamamen boşaltamıyor avent dolayısıyla anne sütünün artması imkansız,oysa sütümün artması umuduyla almıştım aventi,büyük bir hayal kırıklığı içindeyim maalesef...neyse

avent ile ilgili başka yorumlar da vardı.. mesela göğüse masaj yapan o kısmı çıkarıp deneyen biri vardı sanırım. isterseniz sorularda bir arayın. belki o yöntemle denemek faydalı olur. ben, kızımı anneme bırakmam gerektiği zamanlar için aldım. o amaç için işimi görüyor. ama düzenli kullanması gereken biri için zor.


asyagezgini

Hımm o kısmı çıkarıp bi de öyle deneyeyim bakalım belki verim artar kim bilir...


sibelcanersoy

merhaba bende avent almayı düşünüyorsumda sizin yazınızı okuyunca durakladım..başlığı çıkartıp denedinizmi?


buim

Evet ben de almayı düşünüyordum ama şimdi muallakda kaldım. Başlıksız denediyseniz lütfen bizi bilgilendirin. Ben de yazın kullanacağım için bizim yazlıkta sık sık elektrik kesintisi oluyor, Avent'te pilli ve manuel kullanma seçenekleri var diye düşünüyordum Avent'i.Cevaplamak için Üye ol