bulaşıklarını biberonlarını nasıl yıkıyorsunuz? bulaşık makinasına atılabilir mi?

edamira soruyor: 10

arkadaşlar bebeğinizin bulaşıklarını biberonlarını bulaşık makinasına atıyor musunuz? nasıl yıkıyorsunuz?
bulaşık makinasını 70 derecede ya da 55-60 derecede çalıştırıyorum iyi de durulama yapıyor deniyor hatta elde durulamadan bile daha iyi olduğu söyleniyor.parlatıcı kullanmıyorum.
sizler neler yapıyorsunuz?

Bu soruyu cevapla


11 Cevap


kedidirkedi

65 derece uzun programda yıkıyorum. Biberonları sudan geçiriyorum yalnız bir kullanmadan önce. Çok fazla titizlenmenize gerek yok.


Puccanne

Bendede bende ilk zamanlar oyleydim hergun aksam yatmadan önce kaynatiyordum haftada bir makinaya koyuyordum.baktım olacak gibi değil artık haftada bir kaynatiyorum gerektigindede makinaya koyuyorum.ben içtiği suyu mamasına koyduğum suyu filan kaynatiyordum Ankara'da bir prof. Bebeklerin mikrobada ihtiyacı var çok titizlenmeyi her mikrop hasta edecek diye bir şey yok içtiği suyu kaynatmana gerek yok demişti ılerde zararı olur demişti.zaten bende böyle bir karar almıştım iyi oldu prof.dan duymak.


no27

makinede yıkıyorum yalnız parlatıcı yerine sirke koyuyorum ben. geçenlerde gelen servise sakıncası var mı diye sordum, her türlü parlatıcıdan daha iyi benim hanımda kullanıyor dedi valla :)


ipeks

ben organik bulasik deterjani ile haftada bir elimde yıkıyorum. diger zamanlar steril yapıyorum. bu arada plastik biberon makinada bozulmaz mı?


no27

bende plastik 2 tane var onları da elimde antibakteriyel sıvı sabunla yıkıyorum. makineye cam olanları atıyorum.edamira

DR. BROWNS ve avent de makinaya atılabilir 60 dereceye kadar deniyor.


edamira

birde steril aletleri daha fazla sıcaklıkta sterilize ediyor.polen

biberonları elde yıkıyorum,arada kaynatıyorum.kaşık tabak vs makineye koyuyorum.parlatıcı yerine sirke koyuyordum.şimdi sıkılmış limonları kaşıklığa koyuyorum.mis gibi kokuyor,hem de parlıyor.silky

ben bulasık makınasında yıkıyorum. eger o anda bulasık makinasi calismayacak ise elimde duru su ile yıkıyorum.


bebegimoldu

merhaba,
avent biberonlar için konuşuyorum bunların antibakteriyel sabun ile yıkanması kesinlikle onerilmez. bunu kullanma kılavuzunda da acıkca yazar. konsantrasyonu yuksek deterjanlar temizlik icin onerilmez.

bir de scotchbrite ile yıkıyorsanız, biberonların emzik kısmı sungerin yalnızca yumusak kısmı ile yıkanmalı. aksi halde cizikler olusabilir. cizik olusursa kullanmamk gerekir.

makinadan yıkanabilir, sonucta sterilizasyon cihazında veya kaynatırken cok daha yuksek derecelere cıkıyor.

ben nasıl yıkıyorum? hacı sakir ya da naturel sabunlarla elde kopurte kopurte. ama ilk 6 ay bebegimin agzina giren her urunu sterilize ettim.

umarım yardımcı olabilmisimdir.Cevaplamak için Üye ol