yasak listesi artıyor

nurturia soruyor: 8

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


wonderwoman

Yedigin besinler sutle bebegine gecer. Gaz yapan yiyecekler bebegini etkiler.uzun sure bakliyat vb. Seyler yememistim, cunku cok gazli bir bebegim vardi ama artik cok rahat cikarabildigi icin bende yiyiyorum. 4 aya kadar dikkatli olmanda fayda var.


ediluj

Bilimsel olarak çok kanıtlanmasada,benim gözlemlerim ve duyduklarım etkiliyor malesef,3. aydan sonra gazını kendisi rahatlıkla çıkarabildiği için çok sorun olmuyor,ama bu dönem dikkat etmekte fayda var..


ediluj

Bilimsel olarak çok kanıtlanmasada,benim gözlemlerim ve duyduklarım etkiliyor malesef,3. aydan sonra gazını kendisi rahatlıkla çıkarabildiği için çok sorun olmuyor,ama bu dönem dikkat etmekte fayda var..


Caglam

Allahını seversen herşeyi ye, nohut hariç, gazlı bebek gazlı bebek, bunu engelleyemiyorsun maalesef, ben bunu yaşadım ve söylenen diyetleri yaptım, değişen bişey olmadı, hep de böyle oluyo zaten, kızımın gazı yeni geçti, herşeyi ye!!!!!!!!!aicha_hero

Sanırım bebekten bebeğe değişiyor sindirim yapısıyla alakalı ben oldukca sanslıydım,ilk başlarda söylenenleri dikkate aldım ama sonra kış ayı portakal yeme kuru fasulye yeme yogurt tüketme lifli hiçbişi yeme derken baktım yapamıyorum nihayetinde yedim ve bizim emerikde gaz maz olmadı.sadece dikkat ettiğim kafeinli gıdalar ve asitli içecekler bunun dısında 20 günlükden itibaren hepsini tükettim ama dediğim gibi ben şanslıydım.


lopikcim

bizim dr umuzda ısrarla yediklerin çocukta gaz yapmaz , gazlı ise ilaç da işe yaramaz derdi..Gerçi ben diyetime dikkat etmiştim elimden geldiğince ama yine de gazlıydı oldukça ve gerçekten bir sürü ilaç denemiştim ( bir sürü annenin süper dediği şeyleri de) maalesef 5-6 aya kadar gaz şikayeti çektik


Sena

yeni nesil bilimsel yaklaşım ne yersen ye bebeğin gazlı ise gazlıdır, değil ise değildir şeklinde..

en önemli olanı senin içinin raht etmesi. deneyebilirsin. yani bir süre yeme gaz yaptığı söylenen şeyleri ve bir bak birşey değişiyor mu.. ben böyle yaptım, oğlum en çok pirinç pilavı yediğim gün gazlandı, ben de bıraktım dikkat etmeyi..
zaten o gözle bakınca tüm sebzeler, meyveler ve baklagiller gaz yapıyor maaselef :)


dila

bende yediklerinin gazla ilgisi yok diye biliyorum.gaz süte geçmezmiş.zaten bebek emerken bile hava yutup gaz yapıyor.


Cevaplamak için Üye ol