Değişik isim arıyorum

gokalpileseyrialem soruyor: 10

Merhabalar;
Hepimiz çocuklarımıza isim koyma konusunda muhakkak araştırma yapmışızdır. Sizlerden çocuklarınıza koymayı tercih ettiğiniz isimleri ya da tercih etmesinde aklınızda kalan DEĞİŞİK İSİMLERİ yazmanızı istesem?

Bu soruyu cevapla


88 Cevap


sappho

Herkes değişik isim arayışında.Dolayısıyla da küçük çocuklara adlarını sorduğumuzda anlamını da sormak zorunda kalıyoruz anne babalarına.Çoğu yeni isimler değişik olduğundan sıradanlaşıyor.Bu nedenledir ki Ahmet,Mehmet,Veli,Ali,Mustafa,Ayşe,Fatma...vb gibi klasik isimler artık daha değişik:) 


Yasemina

Hazar  erkek ıcın

Süsen, Tüten, Sonat - kız ıcın


gecce

HÜMA (kızımın ismi) Başına konduğu kimseye mutluluk getirdiğine inanılması sebebi ile  talih kuşu veya devlet kuşu olarak da isimlendirilir.
çook isim aramıştım bulunca işte bu dedim 2.kızım olsaydı HÜMEYRA koymak istiyordum oğlum olcağı için  eşim dedelerinin ismini istiyor  Yahya Tahir :)


silky

ben bade ismini cok begeniyorum..


nilan

Arhan ismi bana cok farkli gelmistiurasbebek

büyük oglumun adı umut küçügününki uras kız olsaydı ebrar sarra .sarra cennet bahçesi uras sevinç mutluluk veren demek


Zekibo

Oglumun ismini ensar koymayicok istemistim. Akilli kv sansardiye isim takarlardiyeesimikandirdi. Ama ikinci olursa, erkek olursa koyarkn haberi olucak. İcimde kaldi.


duygubalca

benim kızımın adı Balca.bal damlası,bal gibi tatlı anlamında.irem85

Oğlumun adı ARDA klasik söylenmesi kolay anlamı güzel bir isim tecih etmiştim.Ama bir kızım olsa kesinlikle Dalya koyarım çiçek ismi anlamıda çok güzel oğlumada uyumlu...


firis

kızımın adını eda iris koyduk,kv ne o öyle irin gibi demişti kıl olmuştum kadına...Cevaplamak için Üye ol