Değişik isim arıyorum

gokalpileseyrialem soruyor: 10

Merhabalar;
Hepimiz çocuklarımıza isim koyma konusunda muhakkak araştırma yapmışızdır. Sizlerden çocuklarınıza koymayı tercih ettiğiniz isimleri ya da tercih etmesinde aklınızda kalan DEĞİŞİK İSİMLERİ yazmanızı istesem?

Bu soruyu cevapla


88 Cevap


nadia

Erin


drusella


 Karya Kızımızın adı (Kayra değil). Erkek olsa Aren aklımızdan geçmişti.


mezguashe

Oğlumun ismini Perit koymak istemiştim ikinci de Psefit olacaktı. Çerkesce isimler, Perit önder, Psefit özgür demek. Kocamın Psefite pis herif derler diye perite de pirit derler diye karşı çıktı. Tabi alışıldık isimler olmayınca bilinen kelimelere benzetilme riski var hep. Vazgeçtik. Gayet bilinen isimler koyduk. Kızım da olsa Neris: gözde olsun isterim. Kocam kıza da bi isim bulmuş gerçi. Bakalım bu kez kim galip gelecek.


harik

Kız için Alaz, Azda,Şilan,Ela(favorim)

daha oğlum doğmadan Kerem olsun istedik nitekim öyle de oldu:)


MelekAnne

Benim de takibimde bu konu..isim araşıyışındayım kızıma.. farklı sade anlamlı isim arıyorum..önerileri okudum aden hoş geldi kulağıma..

erkek olsaydı Aren, Uras, Aras seçeneklerimiz arasındaydı..Bella

Siret


doublebassist

Kızımın iki ismi var günce arya . Anlamları malum.günce eşimle benim isimlerimizin karışımı ,arya ise benim mesleğimle ilgili bir terim.mercan ismini de düşünmüştüm hamileyken.defne ismini de severim .erkek ismi olarak kerem hoşuma gidiyor ama oğlum olursa Güney koymayı birde dedesinin hatırasını yaşatması için 2. İsim olarak can düşünüyorum. Kız olursa Gülce ,mercan olabilir.


mehmetdoruk

komşum kızının isminpi Nefes koydu. Keske 9sene önce duysaymısım dedim kızım olsa hic düsunmeden koyarım.SimgeAda

bir arkadaşımın ismi Lilpar; kore savasında askerler uğur getırsın diye süngülerinin ucuna takarlarmış Lilpar çiçeğini...
ben de Aden ismini yeni duydum hoşuma da gitti .. (aslında anlamı da güzel ama benim hoşuma giden şey  söylenmesi..bu ısme kız ismi deniyor ama bir erkek çocugunda duydum ve erkeğe yakıştırdım..
 umay ismini çok severim(anlamı:sans kuşu)


Ulku

en degisik gelen "elvin" olmustu.
Cevaplamak için Üye ol