Değişik isim arıyorum

gokalpileseyrialem soruyor: 8

Merhabalar;
Hepimiz çocuklarımıza isim koyma konusunda muhakkak araştırma yapmışızdır. Sizlerden çocuklarınıza koymayı tercih ettiğiniz isimleri ya da tercih etmesinde aklınızda kalan DEĞİŞİK İSİMLERİ yazmanızı istesem?

Bu soruyu cevapla


88 Cevap


Yesil_anne

KIzım olsaydı Ferah koyardım adını.


Zekibo

2 6 9 16-22 25 37-39 48 52 59 63 64 70-74 88 90 96-98 cok begendim.kesinlikle dikkate alicam ikinci bi cocugum olursa.hem anlam hem ses olarak cok guzeller. tekrar tebrik ederim. yani yazmadan gecmek istemiyorum,blogunuzu gormus ama pek inceleyememistim. simdi biraz baktim,ama aklimda kalan(saatte biraz gec,uykulu gozlerle)sac renginiz cok guzel... :))


tubapusat

Ben de yazayim Tardu'yu baya ciddi ciddi dusunduk sonra soyadi ile uyum vs vs derken son avda vazgectik. Tardu oz turkce ve karanliktan gelen isik demek (:


nalish

Yıllar önce daha bekarken, bir gün oğlum olursa adıni Kaan koymaya karar vermiştim. Evlendim, hamile kaldım ve oğlum olacaktı. Ammaaaaa kv illaki ya kp adı İbrahim yada kuranda geçen bir isim olsun dedi. Bende Kaan isminden vazgeçtim ve arkadaş tavsiyesi ile Taha koyduk adını. Doğumdan 6 ay sonra tekrar hamileydim ve ikinci oğlum olacaktı. Bu sefer Kaan olacak dedim ve koyduk. Eşim ben hamileyken rüyasında Berke adını görmüş ve onu Kaan Berke diye ilave ettik. Bir kaç sene sonra bir örgü sitesinde ay parçası gibi güzel bir kız bebeği gördüm ve adı da Ayza dı. Ay gibi parlak yüzlü demekmiş. Dedim ki bir gün kızım olursa adı Ayza olsun dedim. İsteyerek hamile kaldım ve eşime Ayza geliyor dedim ve de adıyla doğdu. Ayza Zeynep oldu adı.Zekibo

Nalish bu isimlerin hepsi cok guzel. Benim de Ensar icimde kaldi,kv begenmedi. Neymis,sansar diye lakap takarlarmis.


nalish

Zekibo aslında kımseyi dinlememek lazım.yok o bunu der yada şu şunu der hepsı. Anne ve baba beraber karar verdikten sonra kimse karışmaması lazım bence. Benim içimde kalmadı, ben istedim ve ben koydum :)


Zekibo

100% haklisiniz. herkesi memnun etmeye kalksak,cik isin icinden... sonucta insanin evladi bu,arabami aliyoruz soralim ne alalim diye. Neyse,kismet ikinciye insallah. Bu arada kizinizin ismine bayildim,kitabima yazdim :)


nalish

Ayza çok değişik ve güzel bir isim. Yazdıklarınıza bende katılıyorum, sonuçta çocuktan bahsediyoruz, kendi çocuğu. Kimse kırılmamasın diye baştan karışmasınlar. Hayırlı evlat olurlar inşallahCevaplamak için Üye ol