Sık gece uyanmaları

dogunun_annesi soruyor: 5

merabalar.aranıza yeni katıldım.uykusuzluktan başedemez oldum artık.işe başlayamıyorum bundan dolayı.oğlum yedi aylık.yaklaşık bir aydır gece saatbaşı ağlayarak uyanıyor.sallamam ve emzirmem gerekiyor.aç olmadığını biliyorum..yaklaşık 9.5 kilo..uyku düzenini bir türlü oluşturamadık.gündüz uykuları da 25 30 dakıka.ne gecemiz ne gündüzümüz var.biçok doktora danıştım..ancak uyku konusunda hekimler pek de yardımcı olamıyolar.bu konuda bana yardımcı olucak birileri var mıdır??

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


berlindenbirseda

http://bebekyapimbakimonarim.blogspot.de/2012/02/uyku-egitimi.html


Ben buradaki yöntemi kullanarak oğlumu kendi kendine uyumaya alıstırmıstım, gece emzirmeyi de 7,5 aylıkken kesmiştim. Cok işime yaramıştı bu sitedeki bilgiler. 

Gerci 1 yasından sonra kabuslar yüzünden bozuldu uykularımız, hala da düzelmedi ama, 1 yasına kadar oldukca iyiydik :)


bh1986

Öncelikle sabır diliyorum ve bunun geçici bir süreç olduğunu belirteyim..kızımda da aynı durumu yaşadım ve şu sonuca vardım..bizimki diş çıkarma sürecinde çok sık uyanırdı 2dişini çıkarınca biraz düzene girmiş daha az uyanır olmuştuk taa ki üst dişler sinyal verene kadar..şimdi yine sık uyanmaya başladık..kesinlile açlık değil diş belirtisi..


maviboncukk

Uykusuz geçen 1,5 yıldan sonra yanıma yatırdım ve hayatım kurtuldu. Ailece uyumaya başladık:) tavsiye ederim


SLNKRTL

Uyumamaya direnir çok ağlarsa tabi bunlar sebepsizse paranox fitil veriyorum yarım mışıl mışıl uyuyo bizimkide 7 buçuk aylık


aras14

Bir dönem bizde de aynı sorun oldu. Hala da ara ara çok sık uyandığınızda zamanlar oluyor. Ben de çalışan biri olduğum ve ise gırtlak gibi gittiğim için çareyi birlikte uyumaya buldum:( şimdi uykusu düzene girdi ama şimdi de benimle uyumaya alıştı malesef. Dış dönemleri özellikle iştahlı birlikte uykular da mahvoluyo malesef:( ama tek değilsin bu konuda.Cevaplamak için Üye ol