kuzum çok hasta oldu :(

iposunannesi soruyor: 7

Herkese merhaba,
Kuzucuğumda salı sabahı başlayan ishale, çarşamba akşamı kusma eklendi.. gece 5 kez kusan kuzuyu gecenin 1'inde hastaneye götürdük, 2 saat kaldık.. hiç bir şey içmediği ve yemediği için serum bağlanması gerek dediler ve ben 2 saat boyunca kuzuma su içirmeye çalışmaktan yorgun düşmek üzereyken kuzu sonunda ikna oldu su içmeye de serumdan kurtuldu. hastaneden döndük ve yattık 2 saat sonra aynı şikayetler bende başladı.. perşembe günü ise ben hastanelik oldum, o gün çok şükür düzeldi dediğim kuzu cuma sabahı yine ishal oldu.. bugün tam geçti derken 1 saat önce yine ishal olan kuzunun bezini kültür ve inceleme için laboratuara bıraktık :(
aynı şikayetleri yaşayan kimse var mı acaba?
sizlerde durum nedir???

Bu soruyu cevapla


17 Cevap


Yasemina

tamam iyi haberlerinizi bekliyorum. Neyse ki fazla kaybetmemiş kilo, alımı da cok iyiymiş zaten. ben +500 gr. ı en son 5-6. ayda falan gormustum herhalde.


iposunannesi

Merhaba,
Şimdi geldik doktordan.. endişelenecek bir şey olmadığını ilave sıvı takviyesi ile kendiliğinden geçeceğini söyledi. Ki bu sabah sadece 1 kez ishal şeklinde yaptı, iştahı da geri dönüyor gibi..
Kültür test sonuçlarını da bekleyeceğiz bu arada.. ama doktorun dediği büyük ihtimalle pazar günü gittiğimiz denizden (Kilyostan) kaptığını, bağırsak enfeksiyonlarının şu ara çok yaygın olduğunu bazı bebeklerde daha uzun süre ishal yapabildiğini söyledi. Genel durumu iyi olduğu için endişelenmeyin dedi.. Bu arada kuzu 3 azı dişi birden çıkarıyor :( Allah yardımcım olsun, zaten uykusuzdum artık hepten ayaktayım anlaşılan..
Bu arada 100 gr vermiş geçen aya göre bu da çok iyi gerçekten, ipek biraz iri bir bebek hep iyi kilo alıp uzardı çünkü.. ama büyüdükçe zaten eskisi gibi kilo almıyorlar..
içim rahatladı biraz....


Yasemina

evet pek sorun edilecek birsey yokmus
Ipek için sevindim
Uzmanlar artık Istanbul'un hicbir tarafında denize girilmemesi gerektigini soyluyorlar.
Biz yazın buyukadadayız (su an degil ama) ve ne ben ne Lara hic denize girmedik. Gecen yil girdim ve uzerine atesli ishal oldum, deniz suyunun pis oldugu anonsu ise benim hastalık bittikten sonra yapıldı.

100 gr. cok cok az, hemen toparlar zaten. Kendinize dikkat edin, sevgiler.


iposunannesi

Evet zaten İstanbul'da deniz ilk olmuştu aynı zamanda son olacak..
Çok teşekkürler, Siz de dikkat edin..
Sevgiler..


ABIDE


   Aynı sıkıntıyı bizde yaşadık daha iyileşeli birkaç gün oldu.Gece kızım kusaraktan uyandı ama çok şiddetli kusuyor.Sabaha kadar kustu.Sabah bir kaç yudum su içiyor 2 dk sonra onuda çıkarıyor.Hemen dr götürdük. Salgın dedi.İlaçlar verdi,onları kullandık.Kusması geçti.Ertesi günüde ateşlendi.Bir sonraki günde ishal oldu ve 3-4 gün ishali sürdü.Tekrar dr götürdük ilaçlara devam edin dedi kakadan kültür testi yaptıracaktı ama gerek kalmadı.Bu arada hiç yemek yemiyor günlerce sadece süt içti. Kızım hastalandıktan 2 gün sonra biz hastalandık.Aynı şikayetler ishal kusma ,bulantı, halsizlik bütün aile dr gittik.Bu sıralar salgın olduğunu söyledi.10 gün uğraştık hastalıklarla şimdi kendimizi toparladık .Sizede çok geçmiş olsun. Kızıma ishal olduğu zamanlarda patates püresi,pirinç falan yedirmeye çalıştım, faydası oldu.


ABIDE

 Bizde kızım hastalanmadan bir gün önce denize gitmiştik deniz pisti ve kızım içme dedikçe deniz suyunu içti.Bir gün sonrada hastalandı.Normalde silivri taraflarına denize gitmeyiz pis diye ama o hafta yakın olsun diye gitmiştik.Birdaha hayatta gitmem.


iposunannesi

Merhaba ABIDE,

Evet kesin denizden ya da kumdan kaptınız dedi doktor bize de, bu arada biz kültür testi sonucunu aldık temiz çıktı. Demek ki aynı şeyi geçirmişiz ailecek sizinle.. Bizim de ishal daha yeni geçiyor tam 10 gün oldu bugün.. Daha yeni yeni kızım birşeyler yemeye başladı, neyse ki keyfi yerinde.
Bir tek bizim kendi doktorumuz ilaç kullanmayın dedi, daha doğrusu ishal için. Sadece mide bulantısı için medpamid şurup verdik 1-2 gün. İshalin kesilmesini istemiyoruz, bol sıvı alsın dedi.
Biz de su,süt ve ayran içirebildik.. Şimdi biraz biraz pirinç ve patates püresi yedirebiliyoruz, bir de muz.

Size de çok çok geçmiş olsun, bir daha ne onu sokarım denize İstanbul'un herhangi bir yerinde ne de kendim girerim, dersimi aldım.. 10 günde neler çektik :( neyse ki bitti..
Cevaplamak için Üye ol