nEocate mamayı nasıl yedirebilirim ?

telmasha soruyor: 4

Merhabalar oğlum 4 aylık 2. ayından sonra süt alerjisi teşhisi konuldu.Anne sütü aldığı için doktorum süt dıyetıne girmem gerektiğini soyledi ve bu mamayı kullanmamı önerdi fakat bir türlü içiremedim.Sanırım artık sütümde yetersiz kalıyor ozellikle gündüzleri çok huysuz oluyor yardımcı olabilirmisiniz?

 

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


pinar51

mrb o teşhis nasıl kondu ve bebekte belirtileri nelerdi.


telmasha

Mrb kakası koyu yeşil ve sümüksüydü önce mikrobik bir durum sanıldı kaka testtinde herhangi bir sey cıkmadı sonra süt diyetine başladım rengi duzeldi doktorum süt alerjısı olabilir dedi bu ayda kan testi yapıldı cok düsük cıktı ama tabiki ben yaklaşık iki aydır süt ürünleri içinde bulunan herhangi bir sey yemiyorum.


egis

Merhaba, ben vanilya aroması katıyordum. Çok severek olmasa da içiyordu biberonla. Ben emziriyordum kilosu az olduğu için Neocate vermişti doktor. Günde 1 veya 2 kere veriyordum.

Ek gıdaya geçtiğimiz dönemde de pirinç unu ve suyla muhallebi yapıp Neocate karıştırıyordum ılınınca. 1cay kasiği da pekmez. Veya bebelac cavdarlı Mısırlı mamayı hazırlayıp Neocate katıyordum onu cok seviyordu. Biz 5,5 aylıkken bunlara başladık doktor önerisiyle.


stc2014

Merhaba, benim de kızımda süt ve çoklu gıda alerjisi var, mama kullanmıyoruz, sadece anne sütü ve ek gıdalar alıyor. Benim düşüncem anne sütüne ağırlık vermeniz. Mamayı aldığı ölçüde sizi daha az emecektir, bu da daha az süt üretimi demek. Bol sıvı tüketimi ve bebeğinizin emmesi ile sütünüz artabilir. Doktorlar hemen mamaya başlatmak istiyor bana yanlış geliyor. Üstelik tadları çok kötü bebekler için. Kolaylıklar dilerim.



Cevaplamak için Üye ol