şehir değişikliği, kreşe başlama, oda ayırma imdaattt

atgltn soruyor: 1

Merhabalar,


Ağustos 2012 doğumlu oğlum..

Doğduğundan itibaren bizimle aynı odada kendi yatağında uyudu. Ta ki 10 aylıkken yazlığa gittiğimizde mecburen yatak olmadığından yanımda yattı bisüre. Sonra geri döndüğümüzde hep alıştı ve yanımızda yatmak istedi. Gece uyandığımda yerine koydum. yada akşam yatınca yatağına yatırdım. Bazı geceler sabaha kadar yatıyor yatağında bazı geceler sabaha karşı yanımıza geliyor.

Şimdi 2,5 yaşında. 

Biz yaşağımız şehiri değiştirdik. Yani ortamı evi çevresi değişti. Ve şubat başı kreşe başlayacak.

Hayatında bu kadar değişiklik olmuşken bir de odasını değiştirmek doğru olmaz diye düşünüyorum. Yavaş yavaş onu kendi sevdiği seçtiği eşyaların olduğu bir odada yatma fikrine alıştırmaya başladım. hatta reklamlar çıktığında tv'de yada gazetede bunu alalım benim odama vs gibi heveslenme kıpırtıları gösteriyor :) 

Odasını yapacağım artık dediğim gibi . Ama bir de kreşe başlayacak. Kendisini hemen terkedilmiş hissetmesin istiyorum. By kadar değişiklik ağır gelmesin istiyorum.

Ama odası için de gecikmeyelim daha fazla istiyorum.

Sizce nekadar beklemeliyim oda için ? kreş zaten sancılı bir süreç olacak.

Fikirlerinize ihtiyacım var.

Şimdiden teşekkürler

Bu soruyu cevapla


1 Cevap


sefemu

bence korkmayın her şey illa zor olacak diye bi kaide yok.. ilk 6 ay odasında yattıktan sonra kızım 18 ay eşimle benim aramda yattı.. 1 günde kendi odasındaki yatağa geçti:) 24 ay civarı eski yatağı yerine tek kişilik yatak aldık beraber ikeadan.. birlikte kurduk.. odasına yeni aksesuarlar aldık adeta açılış yaptık:) bayılarak koştu.. şu an 32 aylık ve kitap okuduktan sonra uyuya kalıyoruz bazen beraberce, uyandığında "anne yatağına git, ağlarsam gelirsin" diyor:) siz ne kadar mutlu ve olumlu yaklaşırsanız onlar da "iyi birşeyler oluyor" moduna giriyorlar.. "büyüdün artık odan da oldu okulun da" havanız hep güleryüzle olsun hiç tedirgin, ikna etmeye çalışan havada konuşmayın.. naçizane tavsiyem.. tabi oğlunuzu siz tanırsınız nasıl ve hangi sıra olacağını daha iyi bilirsiniz..Cevaplamak için Üye ol