anneler arabada nerede oturuyorsunuz?

nurturia soruyor: 10

Üyenin kendi isteğiyle / ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


28 Cevap


ElfAna

Ben Alpi 1 yasindan beri onde oturuyorum. Arkaya gecmem gerektiginde de kemerimi mutlaka takiyorum. Bir kez dalginligima geldi; oglum hemen uyardi. Onlarin radarlari hep acik:))


cavidan_

bende genelde önde oturuyorum erende arkada koltuğunda oturuyor..


Neslihan

Ben de hep arkada oturdum. Ama Doruk arabada oturmaya cok zor alisti. Yanindayken 5 dakikalik yola bile gidemiyorduk. Simdi fena degil ama bu sefer de alisti tabi yaninda birinin olmasina. Keske ben de bastan beri onde oturma olayini zorlasaymisim. Gerci geriye donup baktigimda yine de yapamazdim diyorum. Bazi cocuklar kuzu gibi oturur. Hepsi birbirinden farkli iste. Doruk pusette de hic oturmadi. Ben poposunda kurt oldugunu soyluyorum surekli :)

Sizin cocugunuz oturuyorsa, sadece sizin endiselerinizden dolayi one gecmeyi erteliyorsaniz bence en kisa zamanda gecin on koltuga.


Filiz

Bende şimdiye kadar hiç bırakıpta önde oturmadım,hep yanında oturuyorum..Kemerimi mümkün olduğunca bağlamaya çalışıyorum..Yiğit biraz sıkıntılı,yalnız bırakırsam oturmaz gibi geliyor ama denemekte fayda var..


Damla

Ben doğumundan itibaren canım nerede istiyorsa orada oturuyorum. Eğer uzun yolsa, biraz oğlumun yanında ben oturuyorum, biraz babası oturuyor ben sürüyorum, biraz da kocamın yanında oturup sohbet ediyorum. Hele uyuduysa hemen sağa çektirip hemen öne geçiyorum. Arkada oturursam hem güvenlik, hem örnek olmak için kemer takıyorum. Bunun dışında takside falan tek başımayken de eğer varsa kemer takıyorum. Ilgaz doğduğundan beri erken ölmemek için daha güçlü bir motivasyonum var.batuhaninannesi

Ben çoğu zaman arkada oturuyorum.Çünkü bir süre sonra sıkılıyor ve oyalanmak istiyor.Uyuduktan sonra öne geçerim.Uyandıktan sonra da mızırdanmadığı sürece arkaya tekrar dönmem tabii uzun yollar için geçerli bu.Ben araba kullanırken pek sıkılmıyor biliyor yanına gelemeyeceğimi sanırım o yüzden:)


batuhaninannesi

Ben normalde emniyet kemersiz yolculuk yapmam önDe otururken. fakat arka koltukta yolculuğu zaten sevmiyorum bi de üstüne üstlük o daracık alanda emniyet kemeri beni daha çok bunaltıyor.Sizde de var mı böyle bir durum..?


ozguranne

Ben de hep arkada yanındayım. Yanlış yaptık herhalde ama arkada tek başına oturmasını hayal bile edemiyorum niyeyse. Sorgulamamışım da bunu sen sorana kadar. Damla

batuhaninannesi, ben artık ne kadar da sıkışık olsa, kemersiz daha rahat hissediyorum. Sanki araba sarsıldığında da beni daha rahat ettiriyor. Arkaya öne uzanıp bir şey alacaksam çıkartıyorum tabi.


esraozlem

Ben hala arkada oturuyorum, emniyet kemerini de takıyorum. 2 yaşına kadar oturayım gibi bir kararım var. Eğleniyoruz biz arkada, şarkılar türküler söylüyoruz, yolu seyredip sohbet ediyoruz, aynadan babaya bakmaca, saklambaç filan oynuyoruz :)

Uzun yol tecrübemiz de geçen yaz İstanbul-Aydın ve sonra Aydın-Kaş şeklinde olmuştu. Henüz küçük olduğu için zaten oyalamak gerekiyordu ama ben de sıkılmamıştım Ada'yla arkada. Zaten arabanın ön koltuğu, dalış çantamız, Ada'nın puseti, Ada'nın park yatağı şeklinde hınca hınç doluydu :) Çocuğu olduğu halde sedan araba almayan anne-babayız biz, seviyoruz böyle spor spor :PCevaplamak için Üye ol