anneler arabada nerede oturuyorsunuz?

nurturia soruyor: 10

Üyenin kendi isteğiyle / ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


28 Cevap


Zelal_

Bende arka koltuk yolcularındanım... Ama düşündüm de bu sadece benden kaynaklı sanırım; çünkü babasıyla çıktıklarında hiç problem çıkartmıyor arkada tek oturuyor diye, ama ben alışkanlık mıdır, ben mi hazır değilim hoop arkaya geçiyorum... Oda konusunda da böyle olmuştu zaten, odaları ayırınca oğlum hiç yadırgamamıştı, benim alışmam nerdeyse bir haftayı bulmuştu... Gerçi denemedik, belki önde oturmama tepki de gösterebilir, bi denemek lazım :)
Kemer konusu bizde tartışmaya açık bir konu değil, nerde oturursanız oturun kemer takılır. Kemerler takılmadan araba hareket ettirilmez, seyir sırasında açılacaksa kemer, üşenilmez sağa çekilir. Can güvenliği çok önemli, oğlumuza bu alışkanlığın kazandırılması çok önemli, birde burda inanılmaz cezalar var, zaten küçücük ülke heryerde kamera var, iyi ki de var.


senayc

ben 4-5 aydır öne geçiyorum,emniyet kemerimi de takıyorum.
Arka da yanında olursam koltuktan kalkmak ve benim yanıma gelmek istiyor. Önde olursam srun yok.


evren

Tan anakucağıyla arkada otururken çok  arızı çıkardığı bir dönem oldu. o zaman arkada oturuyordum sakinleştirmek için, çünkü eşim araba kullanamıyordu ağlamasından. kendi araba koltuğuna geçtikten sonra ağlamalar geçti ve ben de öne geçtim.Paşam kendi koltuğunu  beklermiş.


Damla

Evren, koltuğun geriye dönük olduğunu belirtmeyi unutmuşsun, ehem :P


evren

evet pardon hemen yazıyorum, TAN'IN GERİYE DÖNÜK ARABA KOLTUĞU GELİNCE....hayatto

Bende 2-3 aydır öne oturmaya başladım yavaştan . Duruma ve huysuzluğa göre değişiyor . Bazen ses çıkarmıyor , bazen mecburen arkaya geçtiğimde oluyor. Araba oyuncakları var , uyduruk bir direksiyon buldum düğmeli falan , bu ara onunla oyalanıyor mesela. Kitapları oluyor. Yoksa oda sıkılıyor


Aysegul_Yagmur_Irmak

7 ve 10 aylıkken 2 kere tatile çıktık, ikisinde de öne oturdum, arkada eşyalar vardı, mecburen böyle oldu ama ortalama 7 saatlik yolculuklarda hiç sorun çıkarmadı. Şimdi de bazen öne bazen arkaya oturuyorum. Ama daha çok öne diyebilirim. Arkaya oturduğumda da ben her zaman kemerimi takarım, kemersiz yolculuk etmek boşlukta hissi yaratıyor bende. Sanırım alışkanlık.


baharb

genelde arkada yaninda oturuyorum onunla ilgileneyim oynayayim konusayim yahut birsey yedirip icireyim diye. bazen duruma gore onde oturdugum da oluyor, keyfi yerindeyse yahut uyukluyorsa. yari yariya diyebilirim..
tabii yalnizken ben arabayi kullaniyorum o koltugunda oturuyor yani yalniz oturmaya da alisik.
kucukken geriye donuk araba koltugundayken hep yanina oturuyordum yalniz gittigimiz zamanlar haric tabi, araba koltugunda emzirmisligim coktur akrobatik hareketlerle.poyraz_ege

ben ilk 3 aydan sonra one oturmaya basladim. nickbulamadim'in dedigi gibi benim orda olmami dogal bir durum gibi algilamasini istemedim. uzun yolda da onde oturuyorum. eger hasta olup da cok mizirdanacagini dusunmuyorsam. boyle durumlarda gectigimde de hemen alismiyor. cunku onun icin dogal olani, ilk gordugu benim onde oturmam :))

seninki suan cok bilinclidir o yuzden bence cok kararli olmalisin. kolay gelsin


gamze_

ben de sürekli arkada yanında oturdum, uyuduğunda bile, aksi de aklıma gelmedi açıkçası:))Cevaplamak için Üye ol