anneler arabada nerede oturuyorsunuz?

nurturia soruyor: 8

Üyenin kendi isteğiyle / ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


28 Cevap


Oslem

3 aylıktan itibaren yalnız çıktım Nilsu'yla hep... Önce ana kucağı, sonra araba koltuğu... 1 yaşından beri her sabah işe giderken babannesine bırakıyorum, dönüşte alıyorum... Çok alıştı arkada yalnız olmaya... Babasıyla birlikteyken de ben öne oturuyorum... Ankara- Eskişehir arasında da önde otudum hep... Ama daha uzun yllarda sıkılırsa memnuniyetle arkaya da geçerim:) 


existhunder

40 günden beri arkada tek oturuyor. Ben direksiyon başında olduğum için. İlk zamanlar çok bebekti ve ağlamalar yaşıyorduk hatta her durduğum kırmızı ışıkta ağlıyordu, gaza basınca susuyordu. Şimdi arkada kendine ait bir koltuğu olduğunun farkında ve etrafı seyretmenin keyfini çıkararak, hatta gördüğü şeylere tepkiler vererek yolculuk eden bir bebek 


banushka

Benim eşim araba kullanmaz... Ben de önde yanlız araba kullanmaktan hiç hoşlanmam... Eşim arkada oturmak gibi bir talepte bulunsaydı muhtemelen bu duruma sinir olup, cadalozluk yapardım. Çok şükür öyle bir talebi olmadı ve Mira hep yanlız oturmaya alıştı. Bizde annenin şöför kadrosunda olmasından kaynaklanan özel durumdan bağımsız düşündüğümde de bence doğalı bizim önde, çocukların arkada oturması... Seni kemersiz görmesi de bir süre sonra kendisinin bağlanmak istememesine yol açabiliyor...


elif_kurtoglu

Eşimle beraber arabadaysak ben oğlumun yanında arkada oturuyorum, Yağız geriye dönük araba koltuğunda oturduğu için onunla yüzyüze konuşarak ve oynayarak gidiyoruz, zaten çalıştığım ve oğlumla çok zaman geçiremediğim için arabada geçen zaman bile benim için kıymetli.

Eğer arabada ben ya da eşim teksek arkada yalnız oturuyor ve problem çıkarmıyor, çünkü başka bir seçeneğin olmadığının farkında.

Ben arkada da otursam mutlaka kemerimi takıyorum, geçen gün mahalleye girdik ve markette duracaktık, yaklaşmıştık ama henüz durmamıştık, ben kemerimi çıkardım, Yağız hemen uyardı "kemey tak" :) Gözü üstümde. Müthiş gözlemliyorlar, onun için onlardan yapmalarını istediğimiz şeyleri kendimiz de ihmal etmemeliyiz.existhunder

Ben de sandığımdan daha çabuk kuralları öğrendiklerini idrak ettim artık. Sınırları çizmek bizim elimizde.Çok sevindim adaşım hayırlı olsun yeni koltuğun :)


Ebicim76

kısa yol uzun yol market yolu tatil yolu her yolda arka koltuktayım!! Çok şükür babamız kullanıyor. Ve o kadar çok ıvır zıvırımız oluyor ki şöför yanı koltuk da dolu oluyor zaten!!


skisac

bende bugüne kadar toplasak 2-3 kere önde oturmuşumdur. Oğlum bir yere giderken değil ama bir yerden dönerken genelde arabada arıza çıkarıyor bende hep arkada oturuyorum. Eşim yada arkadaşım yanımda ise zorunlu kalırsam arabayı ben kullanıyorum. Buda oğlum varken çok ender olmuş bir olay, kimse yoksa oğlumla araba kullanmıyorum. Gelecek sene kreşe başlayacak ve eşimin olmadığı günler kreşe ben bırakacağım nasıl olacak şimdiden onu düşünüyorum. Arkada sorun çıkarırsa nasıl kullanacağım nasıl idare edeceğim bilmiyorum.


Ebicim76

merhaba skisac bence hiç telaşlanmayın. aracı birisi kullanıyorsa güvendiğiniz zaten bizlerin arkada oturması en iyi çözüm. Fakat kimse yokken araç kullanmak zorundaysanız ve bebek arkada tek kalacaksa artık çok mızırdanmıyorlar çünkü ilk 10 11 ay yüzleri yola ters baktığından şöför koltuğunu görmüyorlardı fakat kilo 10-18 arası olunca ve koltuk yönü normal yöne dönüp, koltuğu da bir kademe büyüğü ile değiştirilince otomatikman kendini daha iyi hisediyorlar ve tek başına arkada oturuyorlar. Güvenlik için arabayı kitlemekte fayda var bunun dışında ekstra büyük bir dikis aynası alıp büyük aynanızın altına ekleyip bebeğinizi de oradan izleyebiliyorsunuz yolda sürüş yaparken. Umarım güzel zevkli yolculuklar yaşarız hep beraber bebişlerimizle .. sağlıklar,Cevaplamak için Üye ol