Çocuğunuza yastık kullanıyor musunuz?

Damla soruyor: 10

Ben de eşim de yastıksız yatarız. Ben arada sırada, kışın burnum tıkalıyken ince bir yastık kullanırım. Ilgaz'ı da öyle yatırırız diyorduk ama gitgide bir yastıklı yatma eğilimi var. Yastık kavramıyla okulda tanıştı.

Evde ince bir uyduruk yastık vardı, gece onunla yatıyor, sonra kafasının altında çıkmış oluyor. Biz yatarken alıyoruz.

Hiç alıştırmayayım diye düşünmüştük ama özellikle kışın genelde burnu aktığı için uykusunu rahatlatabilir düşüncesiyle İkea çocuk reyonundaki yastıklardan almıştım. Eve getirip açınca kocaman bir yastık olduğunu farkettim, sadece yüzüstü yatanlar için bir yastıkmış.

Sanırım dolgu malzemesi uygun ama çok büyük, yatağını yarısını kaplıyor.

Siz yatık kullanıyor musunuz? Kullanıyorsanız nereden aldınız?

Bu soruyu cevapla


11 Cevap


hande

Neden bilmiyorum ama, uyurken çoğunlukla başı yastığın üstünde olmasa da yatarken ısrarla yastık isteyen bir çocuk Can. Ben de büyük yastıklardan vermektense Maxi Toys'da bulduğum küçük ve oldukça ince, kaz tüyü, yazın terletmeyen, kışın üşütmeyen bir yastık aldım oldukça güzel. Beni psikolojik olarak tek rahatsız eden yanı Kaz tüyü oluşu. Ama boğulma önleyici bebek yastığı diye satılan sentetik yastıkların hiç rahat olmaması ve can'ın sarılma isteğini karşılayamamasının yanısıra anormal derecede terletiyor olmasından dolayı bu yastığı aldım. ilk zamanlarda tedirgin olduysam da biz beğendik sıkıntı yok.


Ozge

Derinin minik bir yastigi vardi, kayinvaldem dikmisti burdayken...onda hic uyumadi, bizimki buyuk yastik tercih ediyor, cok yuksek olmayan kendi yastigimi (kaz tuylu) feda ettim:) ama gel gorki, bi sure sonra kafasi yastikta kalmiyor, duz zemini tercih ediyor, elini de yastigin altina sokuyor ve o sekilde uyuyor...


Aysegul_Yagmur_Irmak

Aslında kaz tüyü hem şeklen, hem de malzeme olarak iyi bir seçim olur. Kağan Yağmur henüz ufak olduğundan yastığa geçmedik. Bir hevesle kaz tüyü yorgan ve yastık almıştım hamileyken. 

Damla'cım, şimdi Ilgaz yatarken yastık puf puf olacak, daha sonra o pufluk gidecek, ağırlıktan iniyor biliyorsun. Sıcak tutar ama terletmez hem. :)


pratikanne

Biz kullaniyoruz. Sevi Bebe'nin yastiklarini tavsiye ederim. http://www.sevibebe.com.tr/mikrofiber_bebek_yastigi-m,7~o,3~i,76.html


yusufunalemi

yastık kullanım için şart olan bir şey olmadığından ben hiç kullanmadım ta ki yakın zamanda büyük yataga geçene kadar.hatta bulunduğum yerde yastıkla ilgili bunları söyleyince şaşırıyordu yeni anneler.onlar için yastık şart bebeler için bile:)oğlum da yastık aramadı hiç.ama şimdiki büyük yatakta özellikle kışın burun akma nedeniyle evt yastık kullanıyorum o da çoook ince.kaz tüyü....ama oğlum için yine de şart deil bağımlılığı yok yani:)bunu farkeden tüm tanıdıklar şok.:))))cestanous

Biz hiç kullanmadık, zaten bizimki poposu havada uyuyan bi çocuk olduğu için ihtiyacı da yok:-P Bir de bizimki için gece gündüz rahat hareket etmek çok önemli, çok kalın olmayan bi battaniyesi var, mesela gece o üzerindeylen rahat bi şekilde dönemezse hemen uyanır, bi de yastıkla çok zor uyurdu heralde:-P


handecelik

Doktorumuz Utkan istemedikçe gerek olmadığını , kendi isterse kuş tüyü ,kaz tüyü ya da yün olmayan bir yastık verebileceğimizi söyledi.6 aydır kendi isteği ile çok yüksek olmayan bir yastık kullanıyoruz.


Damla

Burnunun akması kesilince, yastık talebi de bitti. Bu arada yastık boyutlarına bakınca, ve bu soruya  gelen yanıtları okuyunca çocuğu küçük yatakt yatırdığımıza hükmettim.

Tchibo'nun yeni temasında çok uygun bir yastık-yorgan takım var. Sizce bu iyi bir seçenek mi? Daha önce Tchibo'dan yastık türü ürün alan var mı?
http://www.tchibo.com.tr/pls/plantum/PL_ECOM.EC_INDEX?PSID=-1&PPAGE=132915&PTS=36670.366000000&EXT_RUN_PAR_1=09_46&EXT_RUN_PAR_2=256290&EXT_RUN_PAR_3=&EXT_RUN_PAR_4=&EXT_RUN_PAR_5=hande

Tchibo daki takım hoşuma gitti. aslında kaz tüyü için daha iyi diyorlar ama ben bugünekadar her nekadar bu tip bir ürün almadıysamda bugüne kadar aldığım her üründen çok memnunum.

üstelik çok ucuz sanırım ben alacağım:))


eda

2 yaşını doldurana kadar yastık kullanmadım, sonrasında kaz tüyü yastık kullanmaya başladık ama kafasını çok terletiyor.Cevaplamak için Üye ol