Klozet Adaptörü Tavsiyesi (Katlanabilir / Taşınabilir)

YesilAnne soruyor: 8

Özellikle erkek çocukiçin, hem ergonomik hem de kolay temizlenebilen, seyehat esnasında çok yer tutmayan bir adaptör arıyorum.

Tavsiyelerinizi rica ediyorum.

Sevgiler

Bu soruyu cevapla


18 Cevap


CokBilmis

Bumbo gibi ürünler uzun süre tuvalette oturtmak için ideal.

POtete'in ise farkı istediğinizde lazımlık olarak da kullanabiliyor olmanız. Özellike bezini çıkarttığmız dönemde çok işimize yaradı Potete.


hello

bumbo da düşme tehlikesi sıfır çocuklara aşırı bir güven ve rahatlık duygusu veriyor


jildando

Biz de dışarıda potete kullanıyoruz, adaptörden çok seyehat lazımlığı olarak iş görüyor bizde, tatile giderken, yolda gezerken her yerde kullandık diyebilirim, sizin oğlunuz var gerçi ama kız çocuklarda çiş de çok büyük dert, ille de bir yere oturtmanız gerekiyor.
 Biz özellikle tüm günü açık alanda geçireceğimiz zaman mutlaka yanımızda oluyor, gecen başıma geleni anlatayım.
 Bir marketten çıkıyoruz, ufaklık market arabasında ve araba dolu, kızımın tuvaleti geldi, arabaya git, market arabasını boşalt, küçüğü pusete oturt, güvenlikten tekrar geç ve taa dip köşedeki kimbilir ne kadar temiz olan wc yi bul, hakikaten cok zor. onun yerine küçüğü araba koltuğuna koydum, bagajı boşaltıp, lazımlığı içine kurdum kimse görmeden, tertemiz yaptı tuvaletini. zaten bir poşetin içine yapıyor, onuda sıkıca bağlayıp çöpe atıyorsunuz, lazımlığın paketine ıslak mendil kutusu da koyarsanız her zaman kullanıma hazır oluyor. Evde kullanmadığımız için de hep arabanın bagajında duruyor


ipekkusgoz

Babybjörn tuvalet adaptörü hakkında fikir edinmek için başladığım araştırmamda afallamış durumdayım:.Resmen babybjörn'den girip potetteden çıktım:). Ama maalesef potette hiç bir sitede yok, stokta yok, temin edilememekte vs diyor. Cokbilmiş 3 tane alınca bize kalmamış sanırım:))).

Cokbilmis, senin ikisini de kullanmış olduğunu düşünerek fikrini almak istiyorum. 21 aylık oğluma şimdilik bumbo alıp eğer gelirse sonrasında potette alsam nasıl olur?.Bir arkadaşa potette sizin için erken demişsiniz ya, acaba bumbo da bizim için geç mi olmuş oluyor diye kafama takıldı ister istemez.teşekkürleripekkusgoz

Cokbilmis, bir de sizin blogunuzda gördüğüm moonstar tuvalet alıştırıcısı da var.O da beğendiklerim arasında, merdivenli olmasından dolayı. Onu da işin içine katarak bir fikir verebilirseniz çok sevineceğim...


CokBilmis

Bumbo'ya sığmayabilirsiniz, alacaksanız denemeden almayın.

Eğer tuvalet eğitimine başlayacaksınız Pottet çok işe yarıyor. Ama erkek çocukları pet şişeye işetip, Pottet almadan idare edenler de var. Ailecek ne kadar sokakta zaman geçirdiğinizle alakalı sanırım. Biz hep sokakta olduğumuzdan çok kullandık.

Moonstar da 2 yaş krizlerine karşı çok iyi oluyor. Kendisi tırmanıyor, kendisi oturuyor... Acayip mutlu oluyor kimseden yardım almadan tuvalete oturunca.

Eğer sadece evde kullanmak için alacaksanız şu marketlerde üç otuz paraya satılanlar da gayet işinizi görür.


ipekkusgoz

Bumbo kaç aylıkken tuvalet eğitimine başlayan çocukları hedef kitlesi almış ki acaba?.Oğlum 21 aylık ama zayıf.11 kg bile değil. Ama şimdi sığsa bile ileriki yıllarda küçük gelme ihtimali olacak o zaman.

Çok gezen bir aile değiliz. Hafta içi en fazla parka çıkarır kim varsa bakan olarak. Bir hafta sonları kalıyor . Aslında şu anda dışarıya çıktığımızda çoğu zaman kuru dönüyoruz. Hadi uzun sürmüşse çiş bazen oluyor da kaka bir ya da iki defa olmuştur şimdiye kadar.Ama bezsiz olduğu zamanlar bunu bir genelleme olarak almamak, riske atmamak gerekir sanırım. O yüzden dışarısı hatta misafirlik için vs adaptör bulundurmayı düşünüyorum.

Moonstar ev için en uygun ürün gibi geldi bana bu kadar beyin fırtınasından sonra:)

Teşekkür ederim.


CokBilmis

Kızım 3 yaşında ve artık adaptör kullanmak istemiyor. Bizim gibi oturuyor klozete. Yani aldığınız adaptörü zaten uzun süre kullanmayacaksınız :)Cevaplamak için Üye ol