Koşuyolunda anaokulu ve kreş

fatmadog soruyor: 8

Merhaba,

3 yaşında kızım için anaokulu arıyorum. Naturel Kreş ve Anaokulunu tavsiye ettiler. Yarım gün göndermeyi düşünüyorum. Yarım gün evde bakıcı olacak. Giden ve memnun olan var mı?

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


zeynep_bartu

Ben de tavsiye üstüne gidip bakmıştım, yalnız ben de olumlu intiba bırakmadı. Tek özellikleri doğal gıdalar yedirmeye gayret ediyorlarmış. Bunun dışında, bina dar ve lostu. Haddinden çok cocuk, cocuk sayına göre bence az öğretmen vardı. Öğretmenlerin çoğu çok genç, lise öğrencisi gibilerdi.

Yine de kendiniz gidip bire bir incelerseniz daha iyi olur. Kolay gelsin.


ayberke

Bende geçenlerde gittim.Öğretmenleri bencede çok genç.0-2 yaş çoçuklarında olması bence kötü.Fiziksel alanları dar ve doğru bir yerleşim yapılamamış bence.Mesela hol dediğimiz yerde çoçuk aktivite alanı var.Ayrıca çoçuklar rahatlıkla öğretmenlerinin peşinden gidebiliyor(az sayıda öğretmen olunca)Benim için burası çok güvenli gibi gelmedi.Ben burayı kendi kafamda eledim.Ama tabiki sizde kendiniz görüp karar vermeniz gerekir.


fatmadog

Öncelikle teşekkür ederim cevaplarınız için. Peki siz hangisine verdiniz? Oraları da gidip göreyim.


ayberke

Ben citlenbik ve deniz arasinda kaldim birde uskudarda bir kres var aklimdamater

Biz Çitlembik Anaokulundayız, yaklaşık 6 aydır...Memnunuz...Öğretmenlerimiz bizim de genç ama sayıca fazla ve bilgililer...Çocuklarla iletişimleri çok iyi.Montessori eğitimi veriyorlar. Yemekler güzel...Ortam temiz...Müdürümüz harika...Daha ne olsun, gidin bakın derim...


yorumcuanneyorumcuannehafadede

Çitlembik Montessori Anaokulu ile ilk tanışmam oğlumun yaklaşık 2 senedir gittiği anaokulunda onu almayı beklerken masanın üzerindeki Acıbadem dergisi aracılığıyla oldu. Kurucusu ile yapılan söyleşi dikkatimi çekti, okudum ve gerçekten söylediklerini uygulayabiliyorlar mı diye düşündüm. Oğlum iki senedir bir anaokuluna gidiyor ve 2 senedir de dönem dönem girişlerde ağlıyordu. Sorun neydi bulamıyor ve bunalıyordum. Çok geniş bir bahçesi, geniş iç alanları, çok güleryüzlü, her gördüğümde oğlumu öpüp duran bir öğretmeni vardı. Uzatmayayım, o gün aklımın bir köşesine giren Çitlembik ve Montessori okulu fikri aylar sonra da olsa fiiliyata döküldü. Endişelerimiz vardı elbet. Okul ve bahçesi diğerine göre küçüktü, farklı şeyler söylüyorlar, her anlamda alıştığımızın dışında bir sistemden bahsediyorlardı, oğlum zor ve etiketleri olan bir çocuktu. Bu endişelerle oğlumu Çitlembik’e emanet ettim. İlkokul öncesi 1.5 yıl Çitlembik’e devam etti. Bir tek gün ağlamadı. Detayını anlatamayacağım dikkat, istek ve motivasyon gerektiren Montessori çalışmalarından çok keyif aldı ve çok faydalandı. O küçük dediğimiz alanlarda neler yapabildiklerine inanamazsınız. Her zaman minnetle anacağım öğretmenimiz Aslı Hanım’ın gösterişsiz sevgi ve ilgisi oğluma çok iyi geldi. Benim gibi çocuğuyla ilgili hep endişe taşıyan ve aslında kendi çocuğunu kendi etiketleyen bir anneyle her talep ettiğimde büyük bir ilgi ile görüştüler, istediğim zaman oğlumu videodan izlettirdiler, oğlumda aşılamayacak bir sorun olmadığına beni ikna ettiler. Şimdi ikinci çocuğum, kızım, geçen yıl oyun grubuyla başladığı Çitlembik’e devam ediyor.Çok mutlu. Abisinden çok daha önce Çitlembik ve Montessori sistemiyle tanıştığı için çok şanslı olduğunu düşünüyorum.

Şunu da söylemem gerek, veli oriented bir yer değil burası. Yani velilere iyi görüneyim diye kırk takla atan bir yönetim yok kesinlikle. Öyle bir yer arıyorsanız –ki bence asla aramamalısınız- burası orası değil. Kendi prensipleri var –iyi ki var- ve sonuna kadar uyguluyorlar.

Biz iki çocuğumuz için de güvendik Çitlembik’e ve asla pişman olmadık.


Cevaplamak için Üye ol