Polikistik over sendromu

zumraugur_1508 soruyor: 5

Polikistik over sendromu olanlar var mı hamile kalan 

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


gugilisa

Ergenlik döneminden beri var sanırım bende. Lise yıllarından beri hep adet düzensizliği çektim ve yıllarca doğum kontrol hapı kullandım. hala irili ufaklı kistlerim varken ve adetim çok düzensizken (hiç günü belli değildir, bazen 15-20 günde bir olur bazen 2 ayda bir olurdu) doğum kontrol hapını bıraktıktan sonra bir yıl içinde hamile kaldım. Ama yumurtalıklarına baktır, sağlıklı mı diye, eğer POS haricinde bir sorun yoksa bir çok kadın da var zaten bu, hamile kalmak için tek başına engel değil yani.


fisstik

Merhaba, bende de hep vardı.. Hamile kalamamaktan çok korkardım.. İnsülin direncim de vardı ve endokrin doktorunun verdiği ilacı yaklaşık iki sene kullandım.. Çocuk sahibi olmaya karar verince de direk oldu, hiç uğraşmadık.. 


zumraugur_1508

Rahim filmi çekilmişti bi sıkıntı yok adetim düzenli sadece pco dedi doktor 


khlm

Merhaba bende polikistik bi anneyim benim doktorumda polikistik olmak yaratilistan gelen bi rahatsizlik adet duzensizligi sivilce tuylenme kilo artisina sebep oluyor doktorum bunun tamamen yok olamayacagini ve hayatimiz sonuna kadar dogum kontrol hapi kullanmamain gereksiz oldugunu soyledi bizim yapacagimiz tek sey tatli dan uzak durup kilo almamaya ozen gostermek valla ben doktorumun yalancisiyim 😊😊😊


zumraugur_1508

Evet bana da doğuştan dedi tek istediğim anne olmak 😢Cevaplamak için Üye ol