kaka eğitiminde yardım

sevcannas soruyor: 7

15 gün önce tuvalet eğitimine başladık ve maşallah çişi 3 günde hallettik.
Ama kaka konusunda hiçbir problemimiz olmamasına rağmen (kabızlık gibi), birdenbire 2 gün falan kakasını tutmaya ve acıyo demeye başladı. Normalde günde 2 defa ve katı olmayan bi şekilde yapardı kakasını. Ne olduğuna bi anlam veremiyorum, tuvalete veya lazımlığa oturuyoruz ama boş kalkıyoruz, sonra da çamaşırına yapıyor ama öyle çaresiz bi görüntüsü varki, kakası çıktığı anda ağlamaya başlıyo ve acıyo diyor.

Ne yapmalıyım, duphalac mı içirsem de sıvılaşınca daha mı kolay olur. Etrafımda bez bağla dediler ama beze dönmek istemiyorum. Deneyimlerinizden yardım bekliyorum arkadaşlar.

Bu soruyu cevapla


27 Cevap


ozlem3

sevcannas evet zor bir süreç ama şiddetini ayarlamak bizim elimizde. çok ısrarcı ve baskıcı olmak, tatlı dille bile olsa, süreci uzatmak ve şiddetini artırmaktan başka bir işe yaramıyor. Ne de olsa şanslı zamanlardayız: çamaşır makinemiz, alıştırma külotlarımız, dezenfektanlarımız var... aceleye luzum yok... strese de luzum yok... Bence bırak bir süre nereye isterse yapsın, anlayışlı ol... Ne de olsa alışacak değil mi? 


bence bizler herşeyin en doğrusunu yapacağız diye kendimize ve kuzularımıza hayatı zorlaştırıyoruz


sevcannas

inanki o kadar sabırlıyım ki,ben bile şaşıyorum bu halime ve hiç ısrar etmiyorum.sadece kendi kendimi yiyorum.
evet birgün alışacak ama o gün uzaktaysa bana ne olacak bilmiyorum:))


yarki

Ben de daha önce çözdük diyordum ama tekrar yapmama başladı çatlamak üzereyimmmm


elcin_basar

slm sakın babaya göstermeyin ve abartmayın benim kızım 23 aylıkken çiş ve kakayı 2 günde  wc ye yaptık ben çok abartan bir anneyim resmini çekip babaya gösterdik birdaha tuvalete yapmadı bezde bağlamadım çişi söyledi ama kaka 1 yıl sürdü çocuk psikiyatri götürdün 6 seans  çiş genetik ama kaka psikolojik dedi çocuğa doğalmış gibi davranmak gerektiğini anladım sifonu çekin byb byb değin genelde anneler bu dönemde böyle atlatıyor.  şuan 7 yaşında birde benim oğlum 2 yaşında ondada 3 günün sonunda öğrendi geceli gündüzlü fakat 1 yıldır kakamızı yaparken ağlıyor makatta çatlak var birtürlü çözemiyoruz. çocuk cerrah kremler baticonlu suya oturma vs. sabırlı olun acıyor diye devam ederse çocuk cerraha götürmekte fayda var. ama bence sizin bu sorununuz tuvalet eğitimine başladığı için  kendinden parça çıkıyor diye yapmıyor. geçmiş olsun sabırrrr..


gulhayal

aynı sorunu herkes gibi bende yasıyorum... 2 aydır bez baglamıyoruz çiş konusu hemen halloldu ama kakayı camasırına yapana kadar tutuyor... bir turlu aşamadık bu sorunu, tuttugu icinde kabız oluyor acıyor diye aglıyor acıkcası ne yapacagımı bilemiyorum :(


burcuerkan

Ayni sorun bizde de var aslinda kulotuna da yapmak istemiyor azicik yapmis olsa bile anne cikart tuvalete gidelim diyor ama tuvalette de kakayi yapmiyor oturakda oturuyoruz dakikalarca yok kalkiyiruz kulotu giyince yapiyor bende cok zorlamiyorum gormemezlikten geliyorum ki bagirsaklari bosalsin kabiz olmasin diye ama bu sorun nasil cozulcek bilmiorum . Ki kabizlik cekmesi en son istedigim sey cunku ben cok yasadim ve cok zor bi durum


CeylinSedef

Sevcannas ile ayni sorun bizde de var.. acaba nasil cozdunuz sorunu, Buraya bir guncelleme yazabilir misiniz? Ya Da Diger cvp verenlerden Sorunu Yasayanlar?
Cevaplamak için Üye ol