ALMAN ANNE....

nurturia soruyor: 10

Üye kendi isteğiyle Nurturia hesabını kapatmıştır.

Bu soruyu cevapla


80 Cevap


Aysegul_Yagmur_Irmak

Ben seni çok iyi anladım akdiad, benim açımdan sorun yok. Ben disiplini hayatın her alanında bir mikarının bile faydalı olduğunu düşündüğümden seviyorum. Ben de çocuğum kendi başına düzenli yaşasın da ben rahat edeyim diye değil. Düzenli yaşamak benim dediğim, sürekli robot gibi yaşamak değil istediğim ama çocuğa ne kadar taviz verirsen o kadar fazlasını istiyor, oğlumda bunu görüyorum. Bazen hiç istemediğim halde mama yedirmek için peşinden koşuyorum, ben koştukça o kaçıyor, ne mi oluyor, sonuç olarak hiçbir şey de yediremiyorum. Saçma sapan bir çaba işte. Halbuki aç kalsa o gelip mama isteyecek. Biz de böyle yetişmediğimiz için belki bir Alman disiplinini sağlayabilmemiz zaten istesek de mümkün değil, kaldı ki dediğim gibi kanlarına işlemiş bir durum da var, karakter, yapı olmuş artık. Sonuç olarak ben birebir onlar gibi olmak istemem ama yarısı kadar olmak bile bir hayal, azıcık düzenli yaşamaya alıştırsam çocuklarımı bana yeter. :)


aytude

akdiad, söylediklerine ben de katılıyorum fakat yazdıkların, yapmadıklarımız, ihlal ettiklerimiz maalesef cezası olmayan, denetlenmeyen hareketlerimiz. Nacizane ben bunların kesinlikle devlet tarafından başlatılırsa oto kontrolle devam eddeceğini düşünüyorum..Devlet yasayı koyacak, cezayı uygulayacak, her adımı denetleyip sosyal devlet olacak ki bir kaç nesil sonra oto kontrol oluşsun..yoksa hiçbirimizin annesi anneannesi çocugunu trafşkte sövecek şekile yetiştirmiyor. maalesef yaşadığımız şartların Trükiye'si insanlara neler yaptırıyor.


Neslihan

butun yazilanlari okuyamadim ama biz cocuklarimizi hep kucuk goruyoruz bence. 6 aylikken dis fircalamak hangimizin aklina gelir? ya da 5 yasindaki kizimizin cantasini ona tasitmak. onlar da oyle yetistirildikleri icin farklisi akillarina gelmiyor. yani onlarin anne-babalari da onlari oyle buyutmusler, simdi onlar cocuklarin oyle yetistiriyorlar.


Aycadk

"Biz avrupalılar gibi çocuk yetiştiremiyoruz" yargısı benim çocuğu ola arkadaşlarımla yaptığım konuşmaların genel sonucu olarak çıkıyor sıklıkla. bence disiplin çok önemli birşey, bir birey hayatı boyunca bunun faydasını görür ve ben bu konuda öncelikle kendimi eksikli hissediyorum yetiştirilişimden dolayı. Umarım çocuğuma verebilirim bu alışkanlığı. Ve bence en önemlisi hangi anne veya baba rahatsız olmaz çocuğunun birşey isteyip de alamadığında yere yatıp tepinerek ağlamasından? Ben bunu 1,5 yaşındaki kızımda yeni yeni yaşamaya başladım. Kabus gibi. Bunun çocuğu ağlatmamakla ilgisi yok. Bu bence veremediğimiz disiplinle alakalı. Ve kesinlikle yanlış yaptığımı düşünüyorum. Yukarıdaki yazılardan birinde endüstriyel toplumun bir sonucu demiş avrupalılar için. biz da kötüsünü yapıyoruz. Çocuklarımız iflah olmaz istekleriyle bizi tam bir tüketim toplumuna itiyorlar. Ve sonunda hiçbirşey onları tatmin etmemeye başlıyor. Kesinlikle disipline ihtiyacımız olduğunu düşünüyorum. Selamlar,


drnehir

imrendim vallahi haylimdeki çocuk örneği
yazın oteller gittiğimiz zamanda ortada ağlayan türk çocukları yabancı çocuklar oturuyor kendisi yemeğini yiyorCiciAnne

Ben böyle bir çocuk yetiştirmek istemem...

"Benim düşüncelerimi kendi düşüncesi zanneden" bir çocuğum olsun istemem.

"Benim istediğim gibi" davranan bir çocuğum olsun istemem...

Çünkü yanında "ben" olmadığım zamanlarda ne istediğini anlayamayacak ya da başkalarından onay bekleyecek bir çocuğum olsun istemem...

Ada şimdiye kadar ne istediyse o oldu. Bundan sonra da öyle olacak.

Sırf "disipline olsun" diye çocuğuma bir şeyleri zorla kabul ettiremem. Ağlarsa ağlasın demem. Kucağa alıştırma diyenlere kulak asmadığım gibi, benden ne talep ettiyse onu aldı. Almaya da devam edecek.

Kurulu bir kukla değil "insan" o çünkü...


CiciAnne

ertesi gün yemeğe gidicez çocukları annesine bırakıcaklar tam 1 saat 10 dakıka napıcaklarını nereye gıdıceklerını çocugun nasıl davranması gerektiğini anlatı
--------------
 öyle güzel eğitilmişler ki hayret ettim
-------------
sırt çantısı açtı boyama yaptı,sonra onları çantasına koydu oyuncağını çıkardı onunla oynadı
--------------
ne bu disiplin neden bunu başaramıyoruz neden bu kadar merhametliyiz acabaYazıda beni rahatsız eden cümleler bunlar....

Bir çocuğun yazıda bahsedildiği üzre oturup oyalanması doğasına ters bir durum bir kere!
Onlar minik kaşifler ve yaptıkları genellikle keşif olur karıştırmak kurcalamak ve dağıtmak değil! Kızılması gereken değil desteklenmesi gereken bir durumdur bu da!

Ayrıca benim kuzenlerim Alman nüfuslu!


hayatto

Tr nin havasından suyundan diyecegim Hülya :)))selencem

Mabel, anlatilan ailede cocuk annesini degil kendi istedigini yapiyor. Istediginde oyun oynuyor, istediginde uyuyor. Esas turk ailelerinde cocuklar annenin istedigini yapmak zorunda birakiliyor, birey olmalarina izin verilmiyor.


CiciAnne

Bu aşamaya nasıl geldikleri yazılmamış ki selencat.... Nereden biliyorsunuz çocukların nasıl bu duruma geldiklerini...

Ben az çok tahmin ediyorum kuzenlerimden... Cezalandırılarak bu hale getiriliyor o çocuklar. Yalnız bırakılarak (ağlamaya bırakılarak) uyumayı öğreniyorlar, düştükleri zaman asla anneleri müdahale etmiyor ve bir süre sonra çocuklar ailelerinden ümidi kestikleri için kendilerine yeter oluyorlar...

Sonrasında uyuşturucu bağımlısı olanlar ve intihar edenler de bunlar...Cevaplamak için Üye ol