9 aylık bebekle seyahat ve tatil önerileri

hulya_defne_mert soruyor: 3

Merhaba,

9 aylık Defne'mizle yakında tatile çıkacağız. Ancak önce 5-6 saatlik mesafedeki bir yere gidip bikaç gün orada kalacağız. oradan tekrar yollara düşüp Antalya'ya varacağız. eskiden kolaydı sadece emzirirken sorun olmuyordu ama şimdi biraz tedirgin olmaya başladım. yeme, uyku düzenimizin fazla bozulmaması için tavsiyeleriniz var mı? sizin tatil deneyimlerinizden aklınızda kalan, şunu yanına mutlaka al diyebileceğiniz şeyler var mı? Defne genellikle arabada uyuyan bir çocuk. ancak uyumama durumunda yolculuk için önerilerinizi bekliyorum.

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


eylemyigit

Selamlar.Bence eğer kendi arabanızla seyahat edecekseniz merak etmenize gerek yok.Kendi araba koltuğunda uyuyacaktır yolun çoğunda muhtemelen.Yol esnasında evdeki düzenin aynısına tutturabilmeniz çok zor tabii .O yüzden bunun için çok fazla kendinizi kasmadan,biraz akışına bırakmanız lazım.Araba koltuğunda çok terliyorlar.Koltuğa geçirilen havlu kılıflardan alabilirsiniz ya da en azından ince bir havlu koyabilirsiniz.Arabaya birkaç takım kıyafet (body mutlaka) alabilrisiniz.Bir de ben yolculuk esnasında marketlerde satılan kavanoz mamalardan alıyorum.Yiğit en çok Bebelac markasını seviyor.(sebzeli karışımlardan olan birçok çeşidi var)Tabii ki suluğunu da alırsınız.
Uyuyamadığı zamanlarda sıkılabiliyorlar arabada .O zaman da arada durup biraz hava almasını sağlayın.
İyi yolculuklar şimdiden.


meycan

Bizim arabayla en uzun yolculuğumuz istanbul-çanakkale oldu 2aylıktan itibaren her bayramda gittik geldik. Dediğin gibi emme döneminde daha rahat tabi, yemek sorunu yok. Son yolculuğumuzda milupanın kavanoz mamalarından almıştım (Kızım o zaman 1,5 yaşındaydı) Doğru düzgün yememişti, ama bisküvi, meyva falan idare etmiştik. Seyahat sırasında ister istemez yeme düzeni bozuluyor. Ama 1-2 sefer olabilecek bişey diye düşünüyorum.
Bir de biz yolculuğa hep sabaha karşı çıktık. Hem sıcaklardan etkilenmesin, hem de uykusuna devam etsin diye. Sabaha karşı 4.30 gibi çıkınca yola 7ye kadar uyuyordu. sonrasında da biraz oyuncak, biraz uyku (yolda uykusu geliyor çünkü) yolculuğu tamamlıyorduk.
Önümüzdeki ay biz de antalyaya gideeğiz. Yol daha uzun, bakalım ne olacak:))


err

benimde 9 aylık melegimle dışarı çıkmak işgence  oluyo evini çok seviyo ne öneriyosunuz geçen alışverişe gttik kızımla arabasındaydı   ve kıyamet kopardı agladı bsey alamadan geri döndük
Cevaplamak için Üye ol