Yorgan yastık kullanımı

ozguranne soruyor: 6

Şu ana kadar hep battaniye örttük ve yastık kullanmadık. Havalar da soğuk, dün gece 2 battaniye örttüm çok rahatsız oldu. İstediği gibi açamadığı için. Acaba hafif bir yorgan daha iyi korur mu diye düşünüyorum. Bir yıldan önce yorgan, yastık kullanılmıyor diye biliyorum. Sizde nedir durum? Yorgan ve yastık kullanıyor musunuz?

(Havalar ne zaman ısınacak?)

Bu soruyu cevapla


26 Cevap


sinemn

Benim oglum da yorgan -batteniye tepenlerden :) yataşın bebek yorganı ve yastıgını kullanıyorum, cok hafif oldugu için örttüğümü anlamıyor uyurken, ama tabii ki hepimiz gibi nöbetçi anne olarak gecede 3-5 kalkıp bakıyorum üzeri örtülü mü diye..


Tumbili

İnsanın yalnız olmadığını öğrenmesi gerçekten güzel! Arda üzerini örtmeye niyetlendiğimde ayaklarını dikiyor, ve örtüyü tepiyor. Ben de çözümü 3 aylıktan itibaren astarı penye, dışı kadife, arası silikon dolgulu, askılı, alttan fermuarlı uyku tulumu giydirmekte bulmuştum. Büyüdükçe tulumu da tekmelemeye başladı ve bir gün fermuarını yırttı. O günden beri alt fermuarı kapatmıyorum eteklik gibi açık duruyor bacakları serbest kalıyor ama göğsü, sırtı sıcak oluyor en azından. Şimdi ise özellikle soğuk gecelerde, içi tamamen silikon dolgulu, bacaklı, uzun kollu, astarı ve dışı penye bir uyku tulumunda yatırıyorum. İçine sadece alltan çıtçıtlı bodysini giydiriyorum. Bunu giydirmeye başladığımdan beri gece uyanmaları azaldı. Herkese tavsiye ederim..

Sevgiler,

Tuğba


mavideniz

Biz Maviyi her zaman çok sıcak olmayan bir odada uyutmamıza rağmen kollarını hiç örttürmedi zorla örtsek bile uyanıp açtırmadan uyumadı. Bizde çareyi uyku tulumunda bulduk. Astronot kıyafetlerine benzer kollu bacaklı rahat hareket edebildiği kalın bir uyku tulumu edindik ve açıkta kalan ayak bölümünede anannemize patik diktirdik, en azından açınsa bile üşümesin diye. Ama gerçekten havalar çok soğuk gittiğinde üstünü açmadığını da farkettik. Bence bu ateşli beyler ve bayanlar nasıl rahat edeceklerini biliyorlar. Çok soğuk bir memlekette yaşamıyorsanız ve geceleri ev çok soğuk değilse çok da dert etmeye gerek yok.


esinveomer

Ben doktorumuza yastık konusunu sordum doktorumuz, yastık kullanmak için tavsiye edilen bir yaş yok dedi.İstemediği ihtiyaç duymadığı sürece kullanmayın dedi.Yastık kullanmamak çocuğun postürünün düzgün olmasını sağlıyormuş.Biz oğlum 2,5 yşında hala kullanmıyoruz.Ananesi öle uykusunda ince bir yastıkla yatırıyor,ama ömer yastığın üstünde uyumaya başlasa da bir süre sonr dönüp yastıksız uyuyormuş.

Yorgan konusunda da biz çok sıkıntı çektik ömer her seferinde üstünü açtiğndan en sonunda uyku tulumu aldık ,pamuklu olanlardan aldık çünkü polar olanlar çok terletiyor ve rahatsız ediyor.


kuzenyas

merhaba
 kızımda 1 yaşında gribe yakalanmasıyla birlikte yastık kullanmaya başladım.burnu tıkalı olduğu için rahat nefes almasını sağladı yastık.
bizim kız da deli yatar.kendisini yatakta beşikte bile yatıramadık dönmeye başladıktan sonra kiii yorgan battaniye kullanmak mı o da ne???yer yatağında yatar, sabaha kadar bütün odayı turlardı.emzirmeye kalktığımda bir süre küçük hanımı kapı arkalArında filan arardım:)) ol sebepten en son çare olarak uyku tulumu kullanmaya başladık çok da memnun kaldık.selocanlar gibi yatıyor davşanlar gibi zıplıyor pek bi sevimli oluyorlar tulumla ayrıca:)


nesejoy

benim kendi kadin dogum doktorum dpgum yaptiktan sonra aynisi soylemisti burcubirsen, hep kendin gibi giydir derler ama kendinden bir kat az giydir demisti.  ama benim icim elvermiyor tabi. benim kizim da asla kollarini ortturmuyor dogdugu gunden beri. hatta 2 gunlukken kolarini ortmustum uyandigimda bir baktim yatakta sadece battaniye var acmaya calisirken tamamn ortmus kendini aklim cikti tabi, bi de bi damla bisi 2400 gr yatakta kaybolmus :). o gun bugun kollarini ortmuyorum zaten artik done done uyuyor  ortsem de faydasi yok
Cevaplamak için Üye ol